Skupina Hex vydáva album Tebe na vinyle, berie ho aj na turné

TASR, 22. marca 2018 15:00

Skupina Hex pripravila pre fanúšikov ďalšiu novinku.

Foto: PROPAGANDA HOUSE


Bratislava 22. marca (TASR) - Skupina Hex pripravila pre fanúšikov ďalšiu novinku. Aktuálny album Tebe vydáva vo vinylovej verzii v limitovanej edícii. Skladby z neho predstaví na Hex feat. Silné reči Tour, ktoré sa začne 5. apríla koncertom v Prešove.

"Náš zatiaľ posledný album Tebe sme sa rozhodli vydať na vinyle. Hrá naozaj pekne a znie trochu inak ako CD. Master na platni je totiž mäkší. Vinyl má aj peknú dizajnovú podobu, je to taký 'meisterstück'," uviedol pre médiá spevák a autor hudby Peter Ďuďo Dudák.

Je to už tretia vinylová platňa skupiny. Prvou bola LP s názvom Prvá platňa, druhou výberovka Všetko najlepšie, ktorá vyšla na dvoch dlhohrajúcich platniach. "V kapele máme radi vinylové platne a dokonca ich zbierame. Ja som sa stal zberateľom pred troma rokmi, je to totiž úplne iný rozmer počúvania hudby. Môj ranný rituál vyzerá tak, že si dám kávu a spolu s dcérkou si pustíme jednu z mojich obľúbených platní. Teším sa, že jej budem môcť púšťať aj naše nové pesničky, pretože napriek tomu, že je malinká, na ne veľmi dobre reaguje. V súčasnosti je veľký vinylový boom a tak sa tešíme, že sa nám ten náš podarilo stihnúť vydať pred turné, pretože dodacie lehoty sú niekedy aj trištvrte roka," dodal basový gitarista Tomáš Yxo Dohňanský.

"Po dvoch rokoch vyrážame na turné, ktoré bude iné ako naše letné vystúpenia. Povedali sme si, že naši fanúšikovia si zaslúžia niečo nové. Preto sme oslovili Jána Gorduliča so Silnými rečami, ktorý na náš koncert prinesie populárny stand-up. Celý bude o skupine Hex, o jej histórii, plný humoru a Janových postrehov. Samozrejme, zahráme všetky nové aj staré obľúbené skladby, veľmi sa na to tešíme," doplnil Yxo.

"Na turné zahráme plnohodnotný koncert našej kapely. Zaznejú piesne Nezaspím, Ľahký song, Oteckovia, a uvažujeme, že zahráme obe verzie, čiže aj Dievčatá. Nebude chýbať best of našej tvorby, z ktorej sa dá už celkom slušne vyberať, zahráme Indiánske leto, Nikdy nebolo lepšie, Keď sme sami aj ďalšie skladby. Dokonca plánujeme, že s Janom zaspievame pieseň, ktorá bude v každom meste iná, takže sa fanúšikovia majú na čo tešiť. Skúšame aj nové aranžmány našich skladieb. Ja som vyštudovaný klavirista, ale nikdy som na koncerte na klavíri nehral, ale teraz to skúšame a pohrávame sa aj s touto myšlienkou, bude to zaujímavé," uzavrel Ďuďo Dudák.

Turné sa začína 5. apríla v Prešove, pokračuje v Košiciach (6.4.), Poprade (7.4.), Nitre (11.4.), Trenčíne (12.4.), Žiline (13.4.), Leviciach (17.4.) a končí 19. apríla v Bratislave. Vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal.

TASR informovala Nora Krchňáková, PR manažérka agentúry NK Factory.Téma TASR