Sima Martausová vydala debutový album Dobrý deň, to som ja

TASR, 18. júna 2013 11:17

Prvým singlom z albumu, ktorý už rotuje v slovenských rádiách, je pieseň Normálny život.

Sima Martausová Foto: youtube.com
Bratislava 18. júna (TASR) – Sima Martausová, nový objav slovenskej hudobnej scény, vydala debutový album s názvom Dobrý deň, to som ja. Predstavila ho v pondelok podvečer (17.6.) v Slovenskom rozhlase, do života ho uviedol producent a manažér Jozef Šebo. Prvým singlom z albumu, ktorý už rotuje v slovenských rádiách, je pieseň Normálny život.

Album ponúka tucet nových piesní, Že-na, Pod imelom, Normálny život, Nezrelé jablká, Asi si ho vezmem späť, Kam tento svet speje?, Soľ nad zlato, Horské chrámy, Dobrý deň, to som ja, Možno raz, Vianočná a Pamela. Producent Jozef Šebo pozval k nahrávaniu známych hudobníkov, sú nimi Igor "Ajdži" Sabo (bicie), Martin Zajko (gitary, mandolíny, ukulele), Pišta Lengyel (gitara, steel gitara), Martin Gašpar (kontrabas, basa) a hostia Juraj Bartoš (trúbka), Miško Šimko (akordeón) a Erich "Boboš" Procházka (ústna harmonika). Album nahrali v priebehu mája v štúdiu Cobra sound.Všetky texty a hudbu na album okrem jednej výnimky napísala Sima sama, pieseň Možno raz pre ňu zložili Martin Zajko a Igor Sabo. "Vnímam to ako dar, sama neviem, ako mi napadajú nejaké rýmy, veľmi si vážim, že piesne z albumu môžem predstaviť aj ľuďom. Napríklad pieseň Normálny život, to bola vlastne moja inšpirácia. Sťahovala som sa z Považia do Bratislavy pre prácu. Bolo mi akosi smutno, tak som zložila túto pesničku. Stále mám podobné sny, aké spievam. Moje texty sú zo srdca," uviedla speváčka pre TASR.

"Keď som sa zoznámila s Jožkom Šebom, dohodli sme, že skúsime nahrať jednu pesničku a potom sa uvidí. Z jednej bolo nakoniec sedem pesničiek, tak sme to dotiahli do dvanástich, ktoré sú na tomto albume," dodala speváčka.

Sima vyštudovala herectvo, čas delí medzi divadlo a hudbu, čo ju radí do pozície spievajúcej herečky. "Čo mi je najbližšie, je tvorenie pesničiek, hranie a spievanie. Ale zamestnaná som v Radošinskom naivnom divadle a som veľmi vďačná za to, že tam môžem byť," doplnila na záver pre TASR.

Rodáčka z Považskej Bystrice Simona Martausová (*1988) maturovala na Strednej priemyselnej škole v rodnom meste, vyštudovala odbor technické a informatívne služby so zameraním na strojárstvo. Techniku zamenila za umenie, keď vyštudovala Akadémiu umení v Banskej Bystrici. V treťom ročníku akadémie prihlásila svoju pieseň Nádherný Svätý do súťaže Gospeltalent 2009. Súťaž vyhrala a rýchlo zistila, aké je krásne deliť sa o radosť z pesničiek s inými ľuďmi. Krátko po úspešnom ukončení Akadémie umení sa prihlásila do konkurzu Radošinského naivného divadla na spievajúcu herečku. Vyšlo to a momentálne hrá a spieva v tomto divadle. Veľa času však venuje aj vlastnej hudobnej tvorbe, ktorú pretavila do debutového albumu Dobrý deň, to som ja.Téma TASR