Rožňava: Deti budú môcť jarné prázdniny tráviť v tvorivých dielňach

TASR, 25. februára 2018 10:41

Gemerské osvetové stredisko pripravuje pre deti počas jarných prázdnin v Dome tradičnej kultúry Gemera tvorivé dielne.

Rožňava 25. februára (TASR) – "V priebehu roka ponúkame program školským zariadeniam, no teraz chceme dať príležitosť deťom spolu s rodičmi či starými rodičmi, aby sa prišli zabaviť, ale aj niečo užitočné naučiť. Počas jarných prázdnin v termíne od 26. februára do 2. marca ponúkame možnosť vyskúšať si tradičné remeselné techniky," uviedla riaditeľka GOS Helena Novotná.
Letný tábor v Dúbravke je zameraný na tvorivé aktivity Foto: Silvia Bodláková

V textilnej dielni budú deti od pondelka do piatka tkať na krosnách, vyrábať handrové bábiky, voskové kvietky a z nich sponky, čelenky, ale aj pletence, náramky či maľovať tradičné ornamenty na textil.

"V hrnčiarskej dielni si tiež každý deň môžu z hliny vyrobiť čosi iné. Radi privítame každého, koho táto ponuka zaujme. Výnimočne len v stredu (28.2.) bude možnosť v gastronomickej dielni sa naučiť pripravovať pôstne jedlo s folklórnou skupinou Hrabina z Nižnej Slanej," doplnila Novotná.

Organizátori však žiadajú, aby rodičia pre deti mladšie ako deväť rokov zabezpečili dozor dospelých. Rovnako si budú môcť vyrobiť predmety ako ich deti. Dielne budú k dispozícii v dvojhodinových blokoch od 9.00 h do 11.00 h a od 13.00 h do 15.00 h. Počet účastníkov v dielňach je limitovaný, preto je potrené ohlásiť sa vopred telefonicky alebo e-mailom.Téma TASR