Pygmejovia - Deti džungle je najlepším filmom na festivaloch v Česku

TASR, 11. decembra 2012 11:26

V konkurencii 105 nominovaných filmov zo 16 krajín získal ocenenie Grand Prix na 10. ročníku Medzinárodného festivalu outdoorových filmov v Prahe

Bratislava 11. decembra (TASR) - Napriek nenápadnému uvedeniu si film slovenského režiséra Pavla Barabáša Pygmejovia - Deti džungle získal mnohých priaznivcov na filmových projekciách, školských premietaniach, v kinách i kluboch v 45 mestách Slovenska ako súčasť projektu "Ekoslovensko".

Dokumentarista Pavol Barabáš Foto: TASR


Po šiestich oceneniach mu pribudli cez víkend dve najvyššie. "V konkurencii 105 nominovaných filmov zo 16 krajín získal ocenenie Grand Prix na najväčšom súťažnom festivale outdoorových filmov vo svete – 10. ročníku Medzinárodného festivalu outdoorových filmov v Prahe," TASR informovala Martina Straková z K2 studia.

Medzinárodná porota vyhlásila Grand Prix aj na 38. ročníku Medzinárodného filmového festivalu o životnom prostredí, prírodnom a kultúrnom dedičstve Ekofilm. V Ostrave získal dokument Pygmejovia - Deti džungle prvenstvo spomedzi 103 nominovaných filmov z 20 krajín sveta.Film oslovuje divákov svojím posolstvom zachovania prirodzenej rovnováhy, tradícií, jednoduchého šťastia a základných ľudských hodnôt. Je to príbeh o Pygmejoch, ktorí žijú tisícročia rovnakým spôsobom života v absolútnej symbióze s prírodou. Cesta k nim divákov privádza k začiatkom ľudskej existencie. "Nie je to len film o dávnom vzťahu človeka k našej Zemi, ale i o drsnom poznaní, že mnohými civilizačnými výdobytkami spôsobujeme v treťom svete veľké ľudské utrpenie a vymieranie tých, ktorí nás môžu veľa naučiť," dodala.

Film o najmenších ľuďoch našej planéty vyšiel v slovenskej i anglickej verzii na DVD. To obsahuje množstvo zaujímavých informácií o Pygmejoch, ich živote a histórii, zaujímavosti o Stredoafrickej republike, Kongu či Konžskej demokratickej republike, avšak taktiež bohatú fotogalériu. Vďaka získaným oceneniam je film zaradený do autorovej 21DVD kolekcie Grand Prix.
Téma TASR