Prievidzské námestie sa tento rok roztancuje v rytme mazurky

Školský servis, 7. apríla 2013 9:31

Netradičný Deň Európy - tancujPD.eu, sa uskutoční 6. mája na Námestí slobody v Prievidzi.

Foto: OA Prievidza
Prievidza 7. apríla (SkolskyServis.sk) - Žiaci Obchodnej akadémie v Prievidzi opäť pripravujú tento rok pod záštitou Petra Šťastného europoslanca za SR, netradičný DEŇ EURÓPY - tancujPD.eu. Uskutoční sa 6. mája 2013 na Námestí slobody v Prievidzi.

Akcia nadväzuje na úspešný Deň Európy 2012, kedy sa prievidzské námestie roztancovalo v rytme kalamajky. 1820 účastníkov hromadného tancovania sa zapísalo aj do Slovenskej knihy rekordov.
Tento rok je zámerom organizátorov osloviť Prievidžanov iným ľudovým tancom – mazurkou, ktorá sa k nám dostala kedysi dávno z Poľska a na zábavách ju tancovali aj naši predkovia z hornej Nitry. Organizátori pre prievidzskú verejnosť okrem spoločného nácviku, pokusu o zápis nového slovenského rekordu, dobrej nálady pripravujú aj množstvo rozmanitých ocenení.

Záujemcov o spoločné tancovanie mazurky organizátori očakávajú v pondelok 6. mája o 09.30 hod, kedy sa začne sčítavanie všetkých účastníkov.
Foto: OA Prievidza


Organizátorov potešil záujem aj iných miest zo Slovenska či z Poľska, ktorí sa chcú k ich aktivite pripojiť, takže je možné, že o 11.00 hodine 6. mája sa bude mazurka tancovať vo viacerých slovenských mestách. Ak by ste mali záujem, prídite aj vy do Prievidze na akciu tancujPD.eu - MAZURKA. Ak ste z blízkeho okolia, prídete na akciu do Prievidze, ak ste z iného mesta, môžete akciu zrealizova u vás v škole, v meste.

Ak vás podujatie zaujalo, prihlásť sa môžete na adrese tancujPD@gmail.com, kde vám určite radi odpovedia na otázky a pošlú materiályí. Ak by sa všetko podarilo, ako si to predstavujeme, mohli by sme spolu urobiť Slovenský rekord v spoločnom tancovaní mazurky, povedal pre SkolskyServis.sk Stanislav Malega z Obchodnej akadémie v Prievidzi.

Tak ako minulý rok aj teraz je súčasťou projektu tancujPD.eu súťaž o najlepší plagát, ktorý propaguje projekt tancujPD 2013. Návrhy plagátov posielajte vo formáte jpg - vytvorené grafickým editorom alebo ručne maľované a oskenované na mailovú adresu tancujpd@gmail.com. Výhercovia budú odmenení vecnými cenami. Uzavierka súťaže je 30. apríal 2013.

Téma TASR