Príďte si vybrať pre deti Top tábor

Školský servis, 11. mája 2018 7:57

Čas školských prázdnin sa nezadržateľne blíži a rodičia už určite rozmýšľajú nad programom pre svoje deti.

Deti trávia leto v skautskom tábore neďaleko obce Selec v okrese Trenčín Foto: Radovan Stoklasa/TASR


Bratislava 11. mája (SkolskyServis.sk) - Čo však vtedy, keď po spoločných dovolenkách a návštev u starých rodičov ešte stále zostáva veľa voľných dní?

Inšpiráciu je možné nájsť v nákupnom centre na Zlatých pieskoch (Shopping Palace), kde sa 12. a 13. mája 2018 uskutoční výstava TOP TÁBORY – po oba dni od 10.00 h do 18.00 hod. V poradí II. ročník akcie ponúkne návštevníkom, prezentáciu jednotlivých organizátorov detských táborov. Vďaka tomu sa návštevníci oboznámia s ponukou takmer 200 pobytových a denných detských táborov na Slovensku a v Českej republike.
Výstava TOP TÁBORY môže hlavne rodičom uľahčiť ich rozhodovanie pri voľbe programu na prázdniny. Okrem dobrých tipov na plnohodnotné využitie letných prázdnin, môžu získať aj podnety na kreatívne voľnočasové aktivity počas celého roka.

Na výstave sa objavia ponuky táborov - športových, indiánskych, jazykových, umeleckých, či počítačových. Okrem možnosti vyhrať pobytové poukážky a zľavové kupóny do táborov, nebudú chýbať ani zaujímavé rekvizity a atrakcie.

Deti sa budú môcť zapojiť do futbalových súťaží a tvorivých dielní, poskladať si puzzle Európy, vyskúšať si pokusy Einsteinových učencov alebo vylúštiť jazykové hlavolamy. Pripravené je aj fotenie na štvorkolkách, ryžovanie zlata, stavanie stanov, veštenie od Baby Jagy, stavanie robotov z kociek a mnoho ďalších sprievodných aktivít.

Viac informácii o celom programe na: www.shoppingpalace.sk

Výstava TOP TÁBORY – kto všetko vám predstaví svoje ponuky?


Aktivity PRO Škola futbalu
ŠKOLA FUTBALU - to sú najznámejšie a najlepšie letné futbalové kempy na Slovensku, ktoré sú určené ako pre chlapcov, tak aj dievčatá vo veku 5 - 14 rokov. V roku 2018 sa budú konať v 7 lokalitách po celom Slovensku - od Stupavy až po Košice. V ponuke sa objavia aj týždenné kempy s ubytovaním alebo bez ubytovania. A je tu možnosť stretnúť aj nejakú tu futbalovú hviezdu!

Baluland
Veštenie od Baby Jagy, zdobenie medovníkov a koryto na ryžovanie zlata! Že to nejde dokopy? V táboroch od Baluland áno! A to nevravíme o možnosti zajazdiť si na štvorkolkách. Toto leto sú pripravené pobyty v novom zariadení v Penzióne pod Sitnom, neďaleko Banskej Štiavnice. Deti zároveň zažijú celý deň na Starom Zámku, kde budú pasované za rytierov, navštívia sokoliarov a pôjdu fárať do bane.

CK Bombovo
Cestovná kancelária ponúka tábory pre deti od 5 až 17 rokov. A rodičia si veru majú z čoho vyberať – pre ich deti sú pripravené či už športové, adrenalínové, rozprávkové alebo náučné, mystické a umelecké tábory. Veľkou novinkou sú navyše denné tábory v Bratislave.

CK Boomerang s.r.o.
Cestovná agentúra už dlhé roky robí na Slovensku najväčší stanový tábor s indiánskymi stanmi teepee. Taktiež od roku 2010 organizuje najväčší a najznámejší hudobný tábor Sing And Rock - singandrock.sk. V ponuke má aj napríklad prírodný tábor Camp Natur, ktorý je dostupný aj pre deti od 5 rokov. Je zameraný na šport a rôzne aktivity - campntaur.sk.

CK Topinka - Tábory.cz
Cestovná kancelária je Čechách jednou z najväčších organizátorov detských letných táborov. Špecializuje sa na detskú rekreáciu už viac ako 25 rokov. Rekreačné strediská v južných Čechách ročne navštívi približne 5-tisíc detí. Ako prvý v ČR ponúkli tábory typu AirSoft, military campy, dievčenské a výtvarné tábory pre najmenších. Pre teenegerov sú zase pripravené tanečné a adrenalínové campy.

Dennetabory.sk – OZ Preliezka
Občianske združenie Preliezka sa v Bratislave už 15 rokov venuje organizovaniu denných detských táborov. Na leto 2018 si pripravilo viac ako 25 rôznych tematických programov - medzi najobľúbenejšie patria Objaviteľský tábor Traja pátrači alebo Leto s kockami LEGO.

Detská organizácia TAHAMATAM
Deti si na vlastnej koži vyskúšajú, aké to je žiť v prírode a bývať v stane. Pre väčšie odvážnejšie je pripravené ubytovanie v dvojmiestnych stanoch, a pre tie menšie, sú pripravené 10 miestne stany, zabezpečené aj vykurovaním. Pre deti sú pripravené etapové hry a aktivity so skautskou tématikou. Preto ten, kto sa nebojí dobrodružstva a nových zážitkov, je vítaný.

Detská organizácia TIK TAK
Organizácia už 15 rokov organizuje detské tábory a školy v prírode. Deti vedú k hodnotám, ako je spolupráca, čestnosť, pozitívny vzťah k prírode, tímový duch a priateľstvo. Medzi populárne tábory určite patria Výprava do divočiny, PC tábor, Umelecký tábor, Cesta okolo sveta a Pirátske leto.

EUROMESTO, s.r.o.
Tábor je realizovaný formou detského mestečka – hlavného mesta detí Európy. Na 10 dní sa deti stávajú jeho obyvateľmi. Každý dostane europas so svojim menom, ktorý ho oprávňuje zúčastňovať sa na všetkých aktivitách. Počas turnusu je pripravených veľa hier a súťaží, v ktorých sa hravou formou „učia“ o Európskej únii. Zároveň sa môžu podľa vlastného výberu zúčastňovať tvorivých dielničiek alebo si vyskúšať lukostreľbu či rambodráhu. Okrem európskej tematiky má každoročné Euroleto špeciálnu tému. Vďaka tomu si deti užijú indiánske leto, „Youtube“ leto alebo privítajú mimozemšťanov.

Moje mesto – OZ EDUPLEX
Moje mesto okrem vzdelávacích aktivít pripravuje denný tábor "Hrajme sa na povolania". Tábor zahŕňa zábavno-náučné aktivity rozvíjajúce zručnosti, kreativitu a individualitu detí vo veku 5 až 12 rokov Každý deň si vyskúšajú iné povolanie - z oblasti televízie, zahrajú sa na chovateľov zvierat, objaviteľov, kaderníčky, policajtov, hasičov. Deti sa budú môcť zapojiť do množstva hier a zábavy a tak zbierať cenné skúsenosti z každodenného života dospelých.

Team Up
Zábavný park pre najrozmanitejšie aktivity okrem školských výletov ponúka aj denný tábor TEAM UP vs AVENGERS, ktorý vtiahne deti do sveta Marvel DC hrdinov. Hra v pevnosti Team Up naučí deti tímovej spolupráci, zlepší komunikáciu s rovesníkmi, odbúra nesmelosť. Hru môže hrať naraz 80 ľudí.

Victour
História Victour sa začala písať rokom 2014, kedy bol po prvýkrát organizovaný projekt Tábor na ranči. Pre jeho veľký úspech sa ponuka rozšírila aj o iné tábory – ako napríklad denný tábor Tenisoví maniaci. Je vhodný pre deti od 4 do 14 rokov, úplných začiatočníkov ale aj pokročilých hráčov. Trénujú obľúbení tréneri zo známej akadémie Apollo Tennis Academy.

Volis Academy
Volis Academy ponúka skvelé jazykové prázdniny. Okrem zdokonalenia sa v anglickom, nemeckom, francúzskom, či španielskom jazyku deti zažijú mnoho zábavy v Kidstown, Laser Arene, Virtuálnej Realite, Bowlingu, či na opekačke. Teší sa na nich Thomas Puskailer a aj skvelí lektori s chuťou učiť!

Wachumba
Organizujú tábory pre deti už od 5 rokov. Atraktívne programy majú vždy svoju tému a zameranie pre konkrétnu vekovú skupinu, hobby, záujem detí. Jedným z nich sú programovacie tábory s robotickými stavebnicami LEGO Mindstorm. Deti si z nich môžu stavať vlastných robotov, programovať ich a učiť plniť rôzne úlohy. Na Slovensku ide o jediný tábor tohto typu, ktorý hravé programovanie spája so zdravým pobytom v prírode.

SkolskyServis.sk informovala Vladimira Kuvickova


Téma TASR