Príbeh Kapitána Padáka o cestovaní v čase je nielen pre deti

Školský servis, 4. decembra 2016 9:15

Hlavný hrdina knihy Kapitán Padák & Straty a nálezy, kapitán Padák, pozýva všetkých fanúšikov lietania na palubu lietadla Boeing 737, no predovšetkým na nevyspytateľný výlet naprieč časovými pásmami.

Bratislava 4. decembra (SkolskyServis.sk) - Kto v živote aspoň raz nezatúžil lietať alebo cestovať v čase? Nová kniha Kristíny Baluchovej, „Kapitán Padák & Straty a nálezy“, ponúkne vďačnej i náročnej cieľovej skupine čitateľov (vo veku 7 až 12 rokov) návod, ako na to. Okrem nových informácií o ovládaní Boeingu 737 vo výške niekoľko tisícov stôp nad zemou sa mladí fanúšikovia lietania (aj ich rodičia) dozvedia čo-to o javoch fyziky a aerodynamiky v praxi, o nových kultúrach na druhom konci sveta a naučia sa tiež používať leteckú abecedu.
„Dobrodružstvo kapitána Padáka môže niektorým pripomenúť poľského hrdinu podobného kalibru z minulého storočia – pána Tragáčika,“ domnieva sa autorka knihy pre deti i dospelých, Kristína Baluchová. Daniel Padák, jeho sestra Eva so smiešnou prezývkou z detstva, dávny kamarát a dobrodruh na plný úväzok: Peter Kufor, no predovšetkým neterka Ivanka (ako inak: pomenovaná po bratislavskom letisku) – to sú hrdinovia príbehu, vďaka ktorým sa budú čitatelia premiestňovať rôznymi zemepisnými dĺžkami, šírkami i letovými hladinami.
Kniha „Kapitán Padák & Straty a nálezy“ v pevnej väzbe so zábavnými ilustráciami Ondreja Sovu a „aviátorským“ slovníkom sa na pultoch kníhkupectiev objavila 25. novembra. Súťažiť o ňu možno každú nedeľu až do Vianoc na facebookovskej stránke knihy: https://www.facebook.com/kapitanPadak/

Kniha, ktorá vysvetľuje záhadu dátumovej hranice, je piatym knižným dielom z pera autorky Kristíny Baluchovej. Letectvo a cestovanie sú pre Kristínu, ktorá momentálne žije medzi Bratislavou a Dubajom, večnou inšpiráciou. Nie náhodou sa jej prvé dve novely týkali tiež lietania. V minulosti v rámci svojho občianskeho združenia P(L)UTO (www.ozpluto.sk) spoluvytvorila aj detskú knihu „Kamoši z vypáraného svetra“, ktorá prerozprávala príbehy tých, ktorí sú na okraji záujmu spoločnosti.

Téma TASR