Prešov: Tím P18 sa stretol so zástupcami záchranných zložiek a mesta

TASR, 19. marca 2018 13:05

Cieľom rokovania bolo zabezpečiť masové podujatie tak, aby sa bezpečne zvládol náročný program aj nápor veľkého počtu ľudí.

Prešov 19. marca (TASR) – Zástupcovia organizačného tímu P18, ktorý pripravuje v dňoch 26.–29. júla v Prešove Národné stretnutie mládeže, sa v týchto dňoch stretli na prešovskej radnici s predstaviteľmi záchranných zložiek a mestských spoločností. Cieľom rokovania bolo zabezpečiť masové podujatie tak, aby sa bezpečne zvládol náročný program aj nápor veľkého počtu ľudí. Národné stretnutie mládeže organizuje Rada pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska, ktorá očakáva okolo 5000 účastníkov. Gro akcií sa bude konať v mestskej hale, ale viaceré programy presunú aj do centra a iných častí mesta.

"Na stretnutí sme predstavili kompletnú ideu a časový harmonogram návrhu programu P18. Diskutovali sme o jednotlivých požiadavkách. Oceňujeme všetky konštruktívne námety, ku ktorým sa ešte vrátime podrobnejšie na ďalších rokovaniach," uviedol Ondrej Chrvala, hlavný zodpovedný za prípravu P18. Podľa jeho slov došlo k dohode, že všetkým bezpečnostným zložkám a ostatným zúčastneným poskytnú kontakty na kľúčových organizátorov. Zároveň im dajú priestor na zverejnenie potrebných upozornení a informácií v brožúre pre pútnika a na webe podujatia. V nasledujúcich mesiacoch dohodnú konkrétnu logistiku, ktorá sa týka presunov autami, mestskou hromadnou dopravou, bezpečnosti ale aj napr. vývozu odpadu.

Ako informoval Michal Lipiak z organizačného tímu P18, prešovské Národné stretnutie mládeže P18 bude prípravou na Svetové dni mládeže, ktoré sa uskutočnia začiatkom roku 2019 v Paname.

Registráciu na P18 spustili 18. januára. Prešov nadviaže na predošlé dve národné stretnutia v Ružomberku R13 a v Poprade P15.
Téma TASR