Prší, prší, prší... Čo robiť počas daždivých dní? Ponúkame 20 tipov

Školský servis, 30. júla 2014 10:00

Nenechajte si počasím pokaziť deň. Odložte svoje plány na inokedy a skúste sa aj napriek tomu zabávať. Napríklad vymýšľaním nových receptov, lakovaním nechtov alebo masážou hlavy.

Ilustračné foto Foto: TASR/Pavol Ďurčo


Bratislava 30. júla (SkolskyServis.sk) – Každému z nás už iste aspoň raz nečakaný dážď prekazil plány. Je však na nás, či sa dáme trochou vody odradiť, alebo svoj voľný čas využijeme zmysluplne. Napríklad príjemným oddychom.

Nie vždy však vieme v rýchlosti vymyslieť geniálny plán na celý deň. A preto vám ponúkame dve desiatky tipov, spomedzi ktorých si hádam nájdete plnohodnotnú náhradu. Nech sa páči!

Rozpršalo sa. Čo budete robiť?


1. Napustite si vaňu. Dlhý kúpeľ s bublinkami, vonnými olejmi alebo trochou medu či olivového oleja bude možno príjemnejší, než ste na začiatku predpokladali.

2. Poleňošte si s knihou v posteli. Či už sa pustíte do novej knihy, alebo znova siahnete po obľúbenom príbehu, určite vás čaká skvelá spoločnosť. Ak doma nemáte tú pravú, určite na vás čaká v knižnici.

3. Zavolajte známym, s ktorými ste už dlho neboli v kontakte. Určite sa potešia aj milému emailu, ale ak máte chvíľku čas, môžete im napísať aj originálny list s obrázkami či fotkami.

4. Upracte si skriňu a vytrieďte veci, ktoré nenosíte. Skúšanie starých vecí, ktoré ste na sebe dlho nemali, je povinná jazda.

5. Viete hrať na nejaký hudobný nástroj? Problém vyriešený!

6. Postavte si bunker a urobte malý, ale milý piknik. V ňom sa potom môžete hrať hry, pozerať filmy, či zaspať pri strašidelnom rozhovore v úplnej tme.

7. Filmový deň je síce trocha klasickejšou voľbou, ale zato osvedčenou. Ak hlásia dlhodobý dážď, môžete si pustiť rovno celú seriálovú sériu. Praskanie pukancov a šumenie bubliniek v limonáde vám navodí tú pravú atmosféru.

8. Pustite si nahlas hudbu, ktorú máte radi. Pesničky z deväťdesiatych rokov a staršie sú viac ako vítané!

9. Zahrajte si karty. Popri pozeraní filmov je to ďalší z klasických a osvedčených tipov. Ak vás bude hra unavovať, pokojne vymeňte karty – za sedmové, žolíkové alebo aj Čierneho Petra.

10. Nalakujte si nechty, urobte masku na tvár či vlasy, jednoducho si pripravte malé wellness. S vaňou horúcej vody sa budete mať ako v bavlnke.

11. Upečte si koláč, wafle, cookies... Na čo len máte chuť. Pre nenáročnejších tu je alternatívna tiež – skvelý čaj alebo rýchly puding.

12. Napíšte text piesne a zložte k nemu hudbu. S venovaním to môže byť skvelý darček pre dobrého kamoša alebo frajerku.

13. Hrajte pexeso. Párovanie malých obrázkov nemusí byť len detská hra. Zabaviť sa pri nej dá často lepšie, ako pri obyčajných kartách.

14. Namaľujte obraz. Akýkoľvek. Akokoľvek. Len maľujte. Je to skvelý relax, ktorým sa skvelo zbavíte stresu.

15. Ak tento deň trávite s priateľmi alebo deťmi, urobte si navzájom súťaž o najlepšiu masáž chrbta či hlavy. Víťazovi musia porazení pripraviť nejakú sladkú odmenu.

Pre tých, čo chcú byť užitoční:


16. Pripravte si nákupný zoznam na ďalší týždeň. Aktívnejší môžu tovar ihneď nakúpiť cez internet.

17. Naučte sa niečo nové. Či už to bude editovanie fotiek, textu, tabuliek alebo videa. Na internete je množstvo inštruktážnych videí, ktoré vám pomôžu.

18. Túlajte sa po internete a hľadajte si informácie, ktoré vás už dlho zaujímali. Aké nové vynálezy priniesli svetoví vedci alebo aké je hlavné mesto Mongolska?

19. Doskladajte nedostavané tisícky puzzle, ktoré skrývate pod posteľou alebo na skrini.

20. Naučte sa vyrobiť papierové lietadlo, ktoré bude skutočne lietať.

Téma TASR