Koledníci Dobrej noviny vyzbierali viac ako jeden milión eur

TASR, 21. januára 2018 10:05

Konečný výsledok bude známy až na konca marca.

Bratislava 21. januára (TASR) – Počas 23. ročníka koledníckej akcie Dobrá novina sa zatiaľ vyzbieralo viac ako jeden milión eur. Konečný výsledok bude známy až na konca marca. TASR o vyzbieranej sume informoval projektový manažér podujatia Jozef Magda.
Foto: Dobrá novina

"Pri mojej komunikácii s jednotlivými farnosťami sa na túto vykoledovanú sumu nemôžem pozerať iba ako na číslo, je za tým oveľa viac. Dobrá novina je o evanjelizácii, radosti, tradícii a solidarite," poznamenala koordinátorka Dobrej noviny Anna Paľovová. Doplnila, že má rešpekt pred každým koledníkom, ktorý ohlasuje radostnú zvesť a pred každou rodinou, ktorá na tento zámer prispeje.

Ťažiskový projekt 23. ročníka je zameraný na podporu zdravotného strediska v Alitene na severe Etiópie, ktoré vedú sestry vincentky. Finančné prostriedky zo zbierky Dobrej noviny sú určené aj ďalšie rozvojové projekty, vytvárajúce podmienky na dôstojný život a integrálny ľudský rozvoj detí, mladých ľudí, dospelých, rodín a komunít v krajinách subsaharskej Afriky. "Vďaka príspevkom ľudí pomôže Dobrá novina nielen v Etiópii, ale aj v Južnom Sudáne, Ugande a v Keni cez konkrétne a adresné rozvojové projekty," uzavrel riaditeľ Dobrej noviny Marián Čaučík.

Téma TASR