Plaváreň Na pántoch v Bratislave otvoria v nedeľu aj pre verejnosť

TASR, 11. októbra 2017 13:41

Zrekonštruovaný bazén s piatimi plaveckými dráhami bol do užívania odovzdaný koncom júla.

Bratislava 11. októbra (TASR) - Plaváreň na Strednej odbornej škole (SOŠ) hotelových služieb a obchodu Na pántoch v Bratislave, v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), bude od nedele 15. októbra otvorená po rekonštrukcií aj pre verejnosť. TASR o tom informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Plaváreň na Pántoch Foto: BSKZrekonštruovaný bazén s piatimi plaveckými dráhami bol do užívania odovzdaný koncom júla. Od septembra funguje pod Centrom voľného času, ktoré je súčasťou školy, a v spolupráci s plaveckým klubom. "Využívajú ho žiaci školy, ako aj iných škôl, športové kluby, prístupný je aj pre seniorov. Od nedele bude otvorený už aj pre širokú verejnosť, a to od pondelka do piatka od 19.30 do 21.00 h a cez víkend od 8.00 do 21.00 h," priblížila Forman. Rekonštrukcia bazénu zahŕňala opravu bazénovej haly, bazénového telesa, šatní aj technologickej časti. Práce trvali päť mesiacov.

Plaváreň na Pántoch Foto: BSK


SOŠ hotelových služieb a obchodu Na pántoch zároveň organizuje 17. až 19. októbra Deň otvorených dverí pri príležitosti Medzinárodnej súťaže "EURÓPA 2017". V rámci nej si bude možné pozrieť zručnosti študentov zo zahraničia aj zo Slovenska v disciplínach ako kuchár, čašník, barman, flambovanie či pracovník marketingu.

Plaváreň na Pántoch Foto: BSKTéma TASR