Oslava Európskych narodenín v Bratislave

Dominika Valachová, 9. mája 2018 7:58

Deviaty máj je označovaný ako Deň Európy. Rozhodlo sa o tom počas milánskeho samitu čelných predstaviteľov EÚ v roku 1985. Tento deň je oslavou mieru a jednoty V Európe.

Bratislava 9. mája (SkolskyServis.sk) - Aj tento rok Bratislava zažije veľkolepú slávnosť Európskych narodenín. No nehovoríme o žiadnych oficialitách. Na návštevníkov čaká dobrá atmosféra, množstvo hudby a zábavný program určený pre všetky vekové kategórie. Na Hlavnom Námestí sa počas dňa vystrieda niekoľko kapiel. Hlavným lákadlom budú najmä Bratislava Hot Serenanders Katarína Máliková či SAYS. Svoje sily si môžete zmerať v súťažiach a v kvízoch, ktoré budú pre vás pripravené v rámci sprievodného programu. Všetko o členských krajinách Európskej únie či o príležitostiach, ktoré vám ponúka sa dozviete v stánkoch európskych veľvyslanectiev, kultúrnych centier a európskych sietí. Slávnostné otvorenie je naplánované na desiatu hodinu ráno. Na podujatí sa premiérovo od premietajú aj krátke filmy troch súčasných európskych režisérov. Na záver je prichystané veľkolepé prekvapenie.

Organizátormi Dňa Európy v Bratislave sú Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a Európsky parlament - Informačná kancelária na Slovensku. Partnermi podujatia sú Úrad vlády SR, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky a Bratislava - hlavné mesto SR

Téma TASR