Ondřej G. Brzobohatý s Martou Jandovou predstavujú klip

TASR, 29. decembra 2017 8:37

Skladba, ktorú Ondřej zložil na svoj nový album Universum, je reakciou na súčasné dianie.

Bratislava 29. decembra (TASR) - Ondřej Gregor Brzobohatý s Martou Jandovou nakrútili videoklip k duetu Je toho moc. Skladba, ktorú Ondřej zložil na svoj nový album Universum, je reakciou na súčasné dianie, v ktorom nás médiá často zahlcujú viac či menej nepodstatnými či strach vyvolávajúcimi informáciami, z ktorých mnohé slúžia predovšetkým k manipulácii verejnosti.
Foto: Benedikt Renč

Fotograf, kameraman a režisér Benedikt Renč dal videoklipu výrazný čiernobiely výtvarný vizuál, ktorý necháva vyniknúť hudobnú dynamiku i naliehavý text piesne. Text ponúka na zamyslenie témy ako je politická a mediálna manipulácia, spoločenský diktát, ale i vnútorné strachy, s ktorými dnes väčšina ľudí bojuje.

Samotný Brzobohatý k piesni hovorí: „Ľudia sú všetkým už natoľko zhypnotizovaní, že často zabúdajú na zdravý rozum a v mnohých prípadoch i na prirodzenú ľudskú slušnosť. Ako by sa zabúdalo, že máme slobodnú možnosť vyberať a voliť podľa seba.“

Druhý autorský album Ondřeja G. Brzobohatého s názvom Universum vyšiel na CD i v digitálnych formátoch v októbri vo vydavateľstve Supraphon. Koncertný krst albumu sa uskutoční 28. februára 2018 v pražskom Lucerna Music Bare. Predpredaj vstupeniek prebieha na GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal a v pokladnici Lucerna Music Baru.

TASR informovala PR manažérka vydavateľstva Supraphon pre Slovenskú republiku Adriana Čahojová.
Téma TASR