Odfoťte sa na vianočnej zastávke a potešte blízkych

Školský servis, 14. decembra 2018 11:48

Zastávka zaujme už svojím vizuálom. Jej strop zdobí efekt hviezdnej oblohy, ktorý prináša polárnu žiaru aj do našej zemepisnej šírky.Bratislava 14. decembra (SkolskyServis.sk) - Bratislavčania majú už niekoľko dní možnosť využívať interaktívnu zastávku MHD. Tá láka na možnosť potešiť blízkych originálnou fotkou s vianočnou tematikou, ako aj vyskúšať schopnosti, ktoré ponúka umelá inteligencia v súčasných smartfónoch.

Vianočná fotka s efektom

Zastávka MHD na námestí SNP v Bratislave vzala na seba novú, vianočnú podobu. Premenila sa na aktivitu, ktorá láka okoloidúcich na vyskúšanie funkcií aktuálnej vlajkovej lode Huawei - smartfónu Mate 20 Pro.

Zastávka zaujme už svojím vizuálom. Jej strop zdobí efekt hviezdnej oblohy, ktorý prináša polárnu žiaru aj do našej zemepisnej šírky. Toto spojenie nie je samoúčelné - práve tento prírodný fenomén poslúžil ako inšpirácia k vytvoreniu jednej z farebných verzií smartfónu. Vyhotovenie s názvom Twilight dokáže meniť farby od modrej cez fialovú až po čiernu.

Širokouhlý fotoaparát, ktorým disponuje aj samotný smartfón, ponúka na zastávke možnosť zhotoviť si originálnu vianočnú fotografiu a poslať ju komukoľvek - napríklad ako vianočný pozdrav. V ponuke sú efekty rozšírenej reality ako námraza, sneženie, vianočný stromček či darčeky. Fotografiu je možné následne odoslať na zadanú mailovú adresu.

Interaktívna zastávka tiež demonštruje možnosti umelej inteligencie, ktorá je jedným z hlavných ťahákov vrcholného modelu. Po aktivovaní ikony animácia odprezentuje funkciu HiVision, ktorá umožňuje napríklad vyhľadanie obľúbeného kúsku na internete či identifikáciu miesta, na ktoré sa fotoaparát práve pozerá. Zastávku s interaktívnymi funkciami si môžete vyskúšať do 17. decembra 2018.

Téma TASR