Obaly a knihy - vizuálne myslenie a fantázia očami študentov

Školský servis, 11. apríla 2018 7:16

Výstava prác študentov Školy úžitkového výtvarníctva Košice, odborov Propagačná grafika a Propagačné výtvarníctvo je v priestoroch knižnice v Rožňave po prvýkrát.

Rožňava 11. apríla (SkolskyServis.sk) - Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja a Škola úžitkového výtvarníctva Košice pozývajú širokú verejnosť do priestorov knižnice v Rožňave, ul. Lipová 3 na výstavu pod názvom „Obaly a knihy“, ktorá potrvá do 5.5.2018.
Výstava prác študentov Školy úžitkového výtvarníctva Košice, odborov Propagačná grafika a Propagačné výtvarníctvo je v priestoroch knižnice po prvýkrát. Pre širokú verejnosť je to v knižnici opäť niečo nové. Prezentujú sa tu ročníkové projekty. „Témy prác týchto dvoch odborov sú iné, ale spája ich funkčnosť, praktickosť a estetika“ prezradila Mgr. art. Katarína Fazekasová, ktorá vyučuje na škole rôzne predmety a vedie aj krúžok Experimentálne grafické techniky. „Spoločnou témou žiakov propagačné výtvarníctvo bol obal. Žiaci navrhli farebné a výtvarné riešenia obalov na sušienky s rôznymi príchuťami, na ovocné a zeleninové šaláty a obaly na čokoládové muffiny. Veľký dôraz kládli na kompozičné a typografické riešenie obalu“ dodala kolegyňa Mgr. art. Katarína Ivanová. „Práce žiakov sú jedinečné, nápadité, hravé, plné farieb. Odzrkadľuje sa v nich kreatívnosť a chuť tvoriť.“

„Propagačná grafika sa zamerala na knižné prezentácie rôznych typov. Prvý ročník predstaví hravou formou priestorové knihy „Tunel book“ s využitím upravených malieb a kresieb z krajinárskeho kurzu a práca je doplnená štylizovaným motívom kvetov. Druhý ročník predstavuje knihu „Landscape book“ a voľnými grafickými listami využitými v tejto knihe. Tretí ročník prezentuje skladané knihy „Accordion book“ so všívanými stranami , ukážkou ilustrácii a úpravou textu. Ukážky je možné vidieť plošne aj priestorovo“ doplnila na záver Mgr. art. Katarína Fazekasová.

Pozývame Vás na výstavu vizuálneho myslenia a fantázie študentov Školy úžitkového výtvarníctva Košice, na výstavu reálnych modelov obalov a ich posterov pod názvom „Obaly a knihy.“ Grafické riešenie obalov je pestré, veselé a nechýba im ani humor. Výstava potrvá do 5.5.2018 a záujemcovia si ju môžu prísť pozrieť do priestorov Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave, ul. Lipová č. 3 v čase výpožičných hodín knižnice. Vstup je voľný.

Výpožičný čas knižnice :
Pondelok 7:30 – 18:00
Utorok 7:30 – 18:00
Streda 7:30 – 18:30
Štvrtok zatvorené
Piatok 7:30 – 18:30
Sobota 7:30 – 12:30


Tatiana Bachňáková
Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v RožňaveTéma TASR