Novozámocké farské hudobné leto 2017 pokračuje...

PaedDr.Helena Rusnáková, 17. júla 2017 13:30

Mesiac júl 2017 patrí v Nových Zámkoch mnohým zaujímavým podujatiam. K tým najsledovanejším patrí Novozámocké farské hudobné leto 2017.

Novozámocké farské hudobné leto 2017 Foto: Helena Rusnáková


Nové Zámky 17. júla (SkolskyServis.sk) - Na treťom koncerte festivalu Novozámocké farské hudobné leto 2017 , ktorý sa konal 16.júla 2017 v priestoroch Astronomického kabinetu v Nových Zámkoch, sa predstavila Kapela F6. Podujatiu prialo aj počasie a tak sa miesta na sedenie v exteriéri Astronomického kabinetu naplnili do posledného miesta. Šesťčlenná skupina F6 sa dala dokopy v pastoračnom centre v Čičave. Skupinu tvoria piati Rómovia a jeden neróm
Základ kapely tvoria bratia Gužovci. Za bratov sa však, aspoň duchovne, považujú všetci členovia F6. Okrem Lukáša tvoria kapelu Matúš Gužo (bicie), Stano Goroľ (akustická gitara, spev), Lukáš Goroľ (elektrická sólová gitara), Tadeáš Gavala (klávesy) a Peter Gužo (basová gitara).
Skupina F6 funguje od marca 2007
Ako vravia, ich hlavným cieľom je evanjelizácia mladých ľudí, najmä Rómov.
Od členov skupiny sa dozvedáme aj o jej vízii: „Túžime, aby si Rómovia a Slováci navzájom odpútali hriechy minulosti a búrali múry predsudkov pred sebou. Veríme, že sa nplní Žalm 133: Aké je dobré a milé, keď bratia Rómovia a Slováci žijú pospolu. Našou víziou je zmierenie rómskeho a slovenského národa.“PaedDr.Helena Rusnáková (OA Šurany)

Stredoškolská učiteľka predmetov nemecký jazyk a dejepis.

Téma TASR