Nová kniha od autorky úspešnej detskej série Ako si vycvičiť draka!

Školský servis, 22. februára 2019 13:51

Príbehy o Štikútovi, synovi náčelníka kmeňa Chlpatých chuligánov, si zamilovali deti po celom svete.

Bratislava 22. februára (SkolskyServis.sk) - Dobrodružstvá malého Vikinga a jeho draka Bezzubého sa práve vracajú na plátna kín vo filme Ako si vycvičiť draka 3 a Vydavateľstvo SLOVART uvádza novú sériu od Cressidy Cowell, autorky obľúbeného hrdinu.
Bez popisu
Knižka Čarodeji dávnoveku nás zavedie do pradávna, do čias, keď ešte čary voľne putovali po svete, v temných lesoch lietali škriatkovia, vtáky hovorili ľudskou rečou, a magické zaklínadlá sa vznášali po oblohe.

Stig, dievča z kmeňa Bojovníkov a Xar, chlapec z kmeňa Čarodejov, sa stretnú v strede temného Zlolesa. Xar má prísne zakázané doň vstúpiť, no keď hľadá svoje čary, nič ho neodradí. Stig má zase ako všetci bojovníci zakázané čarovať. Ale čo má urobiť, keď jej domáci maznáčik – Začarovaná lyžička sa naľakala a ušla do Zlolesa? Musí ju predsa nájsť. V temnom Zlolese však nájdu niečo, čo vôbec nechceli – stvoru desivejšiu ako najčiernejšia noc. Stvoru, čo mala byť dávno mŕtva... Kniha o zakázanom priateľstve, odvahe a množstve čarodejných vecí zabaví každého milovníka Štikúta Strašného Šťukovca III.

Čarodeji dávnoveku vychádzajú v preklade Otakara Kořínka a sú vhodné pre deti od 9 rokov.

O autorke
Cressida Cowell je anglická autorka kníh pre deti, ktorá sa preslávila 12-dielnou sériou Ako si vycvičiť draka. Po úspechu knihy sa príbehy Štikúta a jeho draka dočkali vďaka DreamWorks Animation aj filmového spracovania. Knihy o odvážnom malom Vikingovi, ktoré vyšli v 30 jazykoch a predalo sa ich po celom svete viac ako sedem miliónov výtlačkov, si Cressida Cowell aj sama ilustruje. Jej nová séria pre deti sa volá Čarodeji dávnoveku.

Téma TASR