Výstava Iné činnosti ponúkne pohľad detí na rôzne podoby Nitry

TASR, 4. septembra 2017 15:05

Jej vernisáž sa bude konať 8. septembra v priestoroch Ponitrianskeho múzea v Nitre.

Nitra 4. septembra (TASR) - Pohľad žiakov Súkromnej základnej umeleckej školy Ateliér Médea na históriu i súčasnosť Nitry predstaví výstava Iné činnosti IV. Jej slávnostná vernisáž sa bude konať 8. septembra v priestoroch Ponitrianskeho múzea v Nitre.
Ilustračné foto Foto: Henrich Mišovič/TASRPodujatie je organizované pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva. „Témou štvrtého ročníka výstavy Iné činnosti je Nitra, moje mesto. Tento námet sa pre výtvarníkov stáva pomerne obľúbeným. V minulosti matku slovenských miest výtvarne stvárňovalo a v súčasnosti stvárňuje veľa umelcov z vlastnej perspektívy, pretože tak, ako sa mení a rýchlo vyvíja doba, tak aj mesto Nitra mení vplyvom doby svoju podobu a ponúka neskutočne veľa možností jej zachytenia a interpretácie,“ skonštatovala PR manažérka Ponitrianskeho múzea Ľubica Packová-Zahradárová.

Žiaci z Ateliéru Média pracovali pri tvorbe svojich diel pod vedením pedagógov, fragmenty histórie i súčasnej podoby Nitry však spracovali svojou optikou. Približne štyridsať veľkoformátových skupinových prác ponúkne pohľad detí na mesto s jeho architektonickými dominantami a osobnosťami spoločenského, ale aj bežného života. „Detské práce budú doplnené prácami študentov z kurzu pre dospelých. Výstava potrvá do 30. septembra,“ doplnila Packová-Zahradárová.


Téma TASR