Nitra: Prázdninové maľovanie ponúka workshopy a prehliadky výstav

TASR, 17. júla 2018 11:08

Od stredy 18. júla sa začína výchovný galerijný projekt Alicina Zah(r)ada.

Nitra 17. júla (TASR) – Prehliadky výstav spojené s lektorským výkladom a tvorivé workshopy ponúka počas leta Nitrianska galéria. Tradičné Prázdninové maľovanie potrvá do 23. augusta a ponúkne sedem tvorivých dielní a ďalšie aktivity.
Ilustračné foto Foto: Henrich Mišovič/TASR

Od stredy 18. júla sa tu začína výchovný galerijný projekt Alicina Zah(r)ada. Jeho účastníci sa zoznámia s kombinovanými výtvarnými technikami a s tvorbou papierových objektov. Od 24. júla je zasa pripravený edukačný program k výstave Nie som tu, som v Arkádii, ktorý účastníkov zoznámi s monotypiou a kombinovanými technikami kreslenia a grafiky. Augustový program Prázdninového maľovania ponúkne workshopy o objektovom umení, na ktorých sa účastníci zoznámia s 3D asamblážou a technikami maľby a kreslenia.

Prázdninové maľovanie je už tradičným podujatím, ktoré Nitrianska galéria organizuje pre verejnosť a hlavne pre deti. Návštevníci môžu prísť maľovať v utorok a vo štvrtok od 10. do 12. hodiny. Každú stredu v rovnakom čase sú výstavné priestory, Ateliér i nádvorie galérie vyhradené pre organizované skupiny.

TASR informovala Nitrianska galéria.Téma TASR