Nový divadelný web www.divadlosrd.com je určený hlavne mladým

TASR, 20. decembra 2017 10:38

Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre spustilo do prevádzky novú internetovú mikrostránku s názvom www. divadlosrd. com.

Nitra 20. decembra (TASR) – Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre spustilo do prevádzky novú internetovú mikrostránku s názvom www.divadlosrd.com. Je pokračovaním koncepcie otvoreného divadla, v rámci ktorej chce DAB intenzívnejšie pracovať predovšetkým s mladým divákom a sústrediť sa na rôzne vzdelávacie programy.
Foto: http://divadlosrd.com/

Podľa slov projektovej manažérky DAB Slavky Civáňovej je webová stránka www.divadlosrd.com novým komunikačným nástrojom určeným hlavne pre mladých ľudí. „Naše divadlo má záujem intenzívnejšie komunikovať s týmto typom divákov a viac sa sústrediť na rôzne vzdelávacie programy. Práve preto vznikla webová stránka divadlosrd.com, na ktorej chceme združovať všetky informácie, ktoré k mladým ľuďom smerujú,“ vysvetlila.

Na novej internetovej stránke bude DAB uvádzať informácie o jednotlivých inscenáciách, ktoré má v repertoári i o tých, ktoré pripravuje. „Samozrejme, že sa budeme snažiť vypichnúť informácie z tých inscenácií, ktoré môžu osloviť hlavne mladých ľudí. Na stránke preto budeme informovať napríklad aj o pripravovanej eduaktívnej hre Hoax, ktorá sa týka mediálnej výchovy a extrémizmu a od januára 2018 ju budeme hrávať na stredných školách v Nitrianskom kraji ,“ doplnila.

Na novej divadelnej stránke budú aj všetky dôležité novinky, ktoré sa týkajú nitrianskeho divadla. Okrem inscenácií bude informovať aj o výstavách, ktoré DAB pripravuje k jednotlivým hrám, k výročiam, ktoré sa týkajú divadla alebo k rôznym osobnostiam, ktoré sú s históriou DAB spojené. Návštevníci si tu nájdu aj rôzne pozvánky a informácie o kultúrnych podujatiach v DAB a predovšetkým o rôznych vzdelávacích programoch, tvorivých dielňach a workshopoch, ktoré DAB pre mladých ľudí pravidelne organizuje.Téma TASR