Nová Baňa: V múzeu opäť dostali priestor žiaci ZUŠ

TASR, 10. apríla 2018 8:59

Na aktuálnej výstave s názvom „Farebné čaro" predstavuje svoju tvorbu v Pohronskom múzeu v Novej Bani celkom 111 mladých výtvarníkov.

Nová Baňa 10. apríla (TASR) - Základná umelecká škola (ZUŠ) v Novej Bani už tradične organizuje výstavu žiackych prác výtvarného odboru. Na aktuálnej výstave s názvom „Farebné čaro" predstavuje svoju tvorbu v Pohronskom múzeu v Novej Bani celkom 111 mladých výtvarníkov vo veku od šesť do 16 rokov, ktorí tvorili pod vedením učiteliek Ľubice Kormaňákovej a Žanety Oklapekovej.

Foto:Prvý ročník ich výstavy bol zameraný na fotografiu, v ďalšom školskom roku to bola maľba na plátno a minulý rok grafika. Tento rok sú práce žiakov realizované v rôznych technikách, ako napríklad kresba, grafika, maľba, fotografia, keramika, kombinovaná technika, plstenie a textil.

"Témy, ktoré žiaci spracovali, si vybrali sami alebo boli zadané pedagógom. Väčšinou sú to fantazijné témy, zátišia, portréty, reprodukcie alebo inšpirácie konkrétnymi umeleckými dielami. Žiaci pomocou vyjadrovacích a výrazových výtvarných prostriedkov preniesli do svojich výtvarných diel kúsok svojho „farebného čara" a umožňujú nám prostredníctvom svojich obrazov nahliadnuť do ich vnútorného sveta," informovala riaditeľka múzea Katarína Konečná.

Ako dodala, hlavnou myšlienkou a cieľom výstavy je, aby mal každý žiak možnosť vystaviť svoje dielo v priestoroch Pohronského múzea a tiež prezentovať výtvarnú činnosť žiakov Základnej umeleckej školy širokej verejnosti. Tradíciu výstav žiakov v múzeu by chceli podľa jej slov do budúcna zachovať.Téma TASR