Najstaršie slovenské múzeum vyhlasuje súťaž pre návštevníkov

TASR, 13. februára 2018 15:28

Od 15. februára vyhlasuje súťaž Na trase múzea, ktorá potrvá do 31. mája.

Bratislava 13. februára (TASR) – Po celoročnom spoznávaní svojich desiatich expozícií s osobnosťami kultúry a moderátormi prichádza Múzeum mesta Bratislavy (MMB) v jubilejnom 150. výročí svojho vzniku s ďalšou aktivitou. Od 15. februára vyhlasuje súťaž Na trase múzea, ktorá potrvá do 31. mája.
Ilustračné foto Foto: MŠVVaŠ

Toto najstaršie slovenské múzeum s nepretržitou prevádzkou má desať tematických múzeí so špeciálnymi expozíciami, osem je v historickom jadre mesta a po jednom v Devíne a Rusovciach. Okrem ich spoznávania chce MMB zistiť, ktoré z múzeí je pre návštevníkov najzaujímavejšie, aj ktorý predmet či architektúra sa im najviac páči.

"Po zakúpení hracieho plánu v prvom múzeu pôjde návštevník do ostatných zdarma a získa originálne limitované samolepky vo farbách múzeí. Tie si nalepí do plánu a získa skladačku s obrázkami múzeí. Podmienkou je, že ich treba navštíviť aspoň päť. Aby bola súťaž zaujímavejšia, na základe siluet návštevník hľadá v múzeách zbierkové predmety alebo architektúry. Zapíše do plánu ich názov a storočie vzniku, aj svoje top múzeum," informuje o súťaži Beáta Husová z MMB.

Múzeum mesta Bratislavy

Informácie o priebehu a vyhodnotení súťaže sú na internetovej stránke www.150muzeum.bratislava.sk.
Téma TASR