Nadácia Orange rozdelila 46 verejnoprospešným projektom 80.000 eur

TASR, 4. októbra 2018 15:57

Vďaka podpore vznikla komunitná včelnica a medáreň, kde môžu vlastný med získať aj ľudia, ktorí by na to inak nemali priestor.

Foto: Orange


Bratislava 4. októbra (TASR) - Štyridsaťšesť nápadov ako zlepšiť život vo svojom okolí získalo od Nadácie Orange podporu v celkovej výške 80.000 eur. Jedným z nich bolo aj komunitné včelárenie v Závade pri Banskej Bystrici. Vďaka podpore vznikla komunitná včelnica a medáreň, kde môžu vlastný med získať aj ľudia, ktorí by na to inak nemali priestor.

V rámci 14. ročníka grantového programu Spojme sa pre dobrú vec žiadalo o podporu 302 projektov. "Tešíme sa, že program oslovil nových žiadateľov a rovnako si vážime dobrovoľníkov, ktorí o podporu žiadajú opakovane. Je to pre nás potvrdenie toho, že takýto spôsob podpory je pre nich nápomocný," uviedla manažérka nadácie Milica Danková.

Do programu sa každoročne môžu zapojiť aktívni ľudia, neformálne skupiny aj rôzne organizácie, ktorým záleží na verejnom dianí, stave spoločnosti a prostredia, v ktorom žijú. Tento rok mohli svoje projekty prihlasovať od apríla do konca mája. Najviac žiadostí prišlo z Bratislavského a Žilinského kraja.


Téma TASR