Na štart 3. kola Žiackej chodeckej ligy sa postavilo 141 detí

Školský servis, 1. februára 2019 10:55

Projekt Žiacka chodecká liga vedie deti k dodržiavaniu pravidiel, pravidelnému pohybu, lepšiemu zvládaniu psychickej záťaže a socializácii.Banská Bystrica 1. februára (SkolskyServis.sk) - Po novom roku vo štvrtok 31. januára zaplnili halu Športového gymnázia v Banskej Bystrici žiaci a žiačky základných škôl, ktorí budú medzi sebou bojovali v III. kole XII. ročníka seriálu Žiackej chodeckej ligy.

Hlavný organizátor ŠK BCF Dukla BB sa teší narastajúcej popularite najúspešnejšej atletickej disciplíny na Slovensku, keď zaznamenal doposiaľ v prebiehajúcom školskom roku 2018/2019 na štarte 141 detí z družstiev základných škôl z Banskej Bystrice, Slovenskej Ľupče, Bacúcha, Beňuša, Žiaru nad Hronom, Hliníka nad Hronom, Zvolena, Revúcej a ďalších miest a obcí.

Projekt Žiacka chodecká liga vedie deti k dodržiavaniu pravidiel, pravidelnému pohybu, lepšiemu zvládaniu psychickej záťaže a socializácii. Okrem tohto spoločensky významnému dopadu, otvoril tiež možnosti a podchytil talenty terajších reprezentantov Slovenska v atletickej chôdzi, ako Dominik Černý, Miroslav Úradník či Patrik Nemčok,“ povedala predsedníčka ŠK BCF Dukla BB Erika Karová.

V každom kole pribúdajú žiaci ZŠ ročníka narodenia 2003 a mladších, súťažiaci v daných kategóriách a im prislúchajúcich tratiam podľa platných pravidiel SAZ. Vo vedení z pomedzi 14 družstiev po dvoch kolách je ZŠ Radvanská 1 BB, pred druhou ZŠ JGT Gaštanovou BB a tretím ŠG BB.

„Na dodržiavanie pravidiel dozerali aj vzácni hostia - šéftréner Slovenskej chodeckej reprezentácie Matej Spišiak a aktuálna halová majsterka Slovenska na 3000 m chôdze a piata z majstrovstiev Európy v Berlíne Mária Katerinka Czaková. Prítomnosť chodeckej elity na Žiackej chodeckej lige istotne deti ocenia, “dodala Erika Karová.

SkolskyServis.sk informovala Lucia Kršňáková – tajomníčka Žiackej chodeckej ligy

Téma TASR