Na SDM v Paname bude pomáhať aj slovenský organizačný tím

TASR, 14. januára 2019 14:59

Do Panamy, kde sa v januári uskutočnia Svetové dni mládeže (SDM), pricestoval aj slovenský organizačný tím, ktorý sa skladá z ôsmich členov.

Organizačný tím SDM / Ján Michalský
Foto:Organizačný tím SDM / Ján Michalský


Bratislava 14. januára (TASR) - Do Panamy, kde sa v januári uskutočnia Svetové dni mládeže (SDM), pricestoval aj slovenský organizačný tím, ktorý sa skladá z ôsmich členov. Počas nasledujúcich troch dní príde do farnosti Balboa, kde sú združení Slováci, ďalších približne 160 veriacich zo SR. Zvyšné zhruba štyri desiatky veriacich sa pridajú neskôr, informuje o tom Konferencia biskupov Slovenska (KBS) na svojom webe.

Slováci sa zapoja do programu predskokana SDM – Dni v diecézach od 16. do 20. januára. V stredu 23. januára priletí do krajiny na päť dní aj pápež František.

Hlavným organizátorom medzinárodnej akcie, na ktorej sa stretávajú mladí z celého sveta a vždy sa na nej zúčastní aj pápež, je Katolícka cirkev. SDM inicioval v súčasnosti už svätý Ján Pavol II.

SDM sa konajú spravidla každé dva až tri roky vždy v inej svetovej metropole. Doteraz sa konalo 14 podobných stretnutí, naposledy v roku 2016 v poľskom Krakove, kde prišlo najviac Slovákov v histórii SDM. Bolo ich okolo 4000.

Cieľom SDM je podľa slovenského organizačného tímu ukázať živú vieru v Ježiša Krista. Podporujú tiež angažovanosť mladých v cirkvi.

So slovenskými pútnikmi bude do Panamy cestovať aj žilinský biskup Tomáš Galis. Mladí Slováci sa začali chystať na stretnutie v roku 2018 po Národnom stretnutí mládeže P18 v Prešove.

Téma TASR