Muklov a čarodejníkov pozývame na Knižnú noc s Harrym Potterom

Školský servis, 5. februára 2019 14:10

Dostavte sa o trištvrte na deväť (20:45) na stanicu King´s Cross (Panta Rhei, Bratislava/Košice), ideálne v tematickom odeve.

Bratislava 5. februára (SkolskyServis,.sk) - Pozývame všetkých muklov, čarodejnice a čarodejníkov na piaty ročník podujatia Knižná noci s Harrym Potterom, ktorá sa bude konať vo štvrtok 7. februára 2019 v kníhkupectve Panta Rhei na Poštovej v Bratislave a v Paláci kníh v Košiciach.

Tohtoročná téma je ROKFORT. Pre čo najlepší čarodejnícky zážitok by mali knižní a filmoví fanúšikovia Harryho Pottera nasledovať tieto inštrukcie:

Prosíme dostavte sa o trištvrte na deväť (20:45) na stanicu King´s Cross (Panta Rhei, Bratislava/Košice), ideálne v tematickom odeve.

Prejdite cez nástupište 9 ¾, kde dostanete lístok na Rokfortský expres. Možno stretnete aj dámu s občerstvujúcim vozíkom a budete si môcť pochutnať na Fazuľkách každej chuti alebo čokoládových žabkách.

V Rokforte vás privíta ten najpovolanejší, profesor Dumbledore! O 21:15 začne kvíz o magické ceny. Odporúčame zopakovať kúzla, výskyt fantastických zverov a ingrediencie do elixírov.

V kníhkupectve bude samozrejme za špeciálnych podmienok k dispozícii odborná literatúra na tému Harry Potter a jeho svet, z Vydavateľstva SLOVART napríklad aj tieto tituly:

Foto: SlovartNajväčšou špecialitou je určite publikácia Harry Potter: Rokfort - magický interaktívny sprievodca po slávnej strednej škole čarodejníckej. Kniha obsahuje nádherné trojrozmerné vizualizácie rokfortských interiérov aj exteriérov. Vstúpte na metlobalové ihrisko, do Zakázaného lesa či Núdzovej miestnosti a zažite rokfortské chodby a učebne na vlastnej koži vďaka neopakovateľným 3D modelom! Na každej stráne objavíte zaujímavosti zo života na Rokforte a poodhalíte rúško nejedného tajomstva.


Foto: SlovartV českom jazyku vychádza kniha Harry Potter: Velká kniha o kouzelných filmech, ktorá je vizuálnou kronikou práce umelcov a filmárov, ktorí v ôsmich potterovských filmoch premenili mágiu na realitu. Stovky a stovky úžasných umeleckých diel, od produkčných konceptov až po skice a grafiky, umožňujú fanúšikom voľný prístup ku kreatívnemu procesu, vďaka ktorému svet kúziel ožil na filmovom plátne.

Foto: SlovartKolekciu dopĺňa encyklopédia Harry Potter: Filmové prútiky, v ktorej sú predstavené prútiky čarodejníkov zo sveta Harryho Pottera. Prútiky, čo sa objavili na filmových plátnach, boli do detailov navrhnuté a špeciálne vyrobené: od elegantného, jemným viničom obrasteného prútika Hermiony Grangerovej až po odstrašujúce a kosťami vykladané prútiky smrťožrútov.

Téma TASR