Mrazivý príbeh z obdobia slovenského štátu,taká je kniha Denisy Fulmek

Školský servis, 16. novembra 2018 14:49

Príležitosť stretnúť sa s autorkou osobne a dať si podpísať knihu, bude v utorok 27. 11. o 18:00 v kníhkupectve Panta Rhei na Poštovej ulici v Bratislave.

Bratislava 16. novembra (SkolskyServis.sk) - Vo Vydavateľstve SLOVART vychádza ďalšia kniha finalistky súťaže Anasoft litera 2017, Denisy Fulmekovej, s názvom Doktor Mráz. Dej knihy sa odohráva opäť v období druhej svetovej vojny, v časoch slovenského štátu.
Tentoraz nejde o príbeh z autorkinho rodinného prostredia, ako v knihe Konvália. Dejisko príbehu a osudy sú vymyslené, no inšpirovali ju skutočné udalosti zachytené na stovkách strán archívnych dokumentov, ktoré preštudovala.

Píše sa rok 1939 a právnik Albert Mráz nájde v prorežimnom Gardistovi článok, v ktorom je hlavnou postavou on sám. Anonymný autor píše o „prekrstenom židovskom advokátovi, ktorý si zmenil meno na Mráz, aby mohol naďalej bohatnúť na úkor Slovákov“. Mráz okamžite pochopí, že toto bude pravdepodobne len začiatok poľovačky na jeho rodinu. Začína sa boj o prežitie, rovnaký ako viedli desaťtisíce rodín s podobným osudom počas trvania vojnového slovenského štátu.

Príležitosť stretnúť sa s autorkou osobne a dať si podpísať knihu, bude v utorok 27. 11. o 18:00 v kníhkupectve Panta Rhei na Poštovej ulici v Bratislave. Ako hosť sa predstaví herec Alfréd Swan, moderuje Štefan „Pišta Vandal“ Chrappa.

Kniha Denisy Fulmekovej mapuje genézu krutosti a boja o moc, túžbu obyčajných ľudí zbohatnúť a vlastniť majetok niekoho druhého, protekcionizmus slovenského vojnového režimu i nenávisť medzi samotnými uzurpátormi moci. Pútavo vyrozprávaný príbeh autorky úspešnej knihy Konvália potvrdzuje, že keď sa po rozpútaní nenávisti a násilia počítajú straty, vojna víťazov nemá.



Téma TASR