Na Slovensku vychádza moderné vydanie Nového zákona pre mladých

TASR, 26. apríla 2013 12:32

Ide o katolícky preklad s jeruzalemskými vysvetlivkami. Mladí ľudia v ňom nájdu 21 príbehov o spoznaní Boha.

Bratislava 26. apríla (TASR) - Na Slovensku vychádza moderné vydanie Nového zákona pre mladých s názvom Biblia-1SLOVO. Prináša ho internetový obchod www.ver.sk v spolupráci so Spoločenstvom pri Dóme sv. Martina v Bratislave.

Ide o katolícky preklad s jeruzalemskými vysvetlivkami. Mladí ľudia v ňom nájdu 21 príbehov o spoznaní Boha, profily biblických postáv s aplikáciami mapy, historický kontext doby, povzbudenia a návod na čítanie Božieho slova. Vyšiel so súhlasom Arcibiskupského úradu v Bratislave.

Preklad Nového zákona je v mäkkej väzbe a plnofarebnom modernom vizuále. Úvodné slovo k novému vydaniu napísal katolícky kňaz Ján Buc, predseda Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže, o.z. a riaditeľ TV LUX.

Kniha je určená najmä pre mladých ľudí, birmovancov či mladých vo farských spoločenstvách alebo pre tých, ktorí chcú duchovne rásť.

Preklad textu Nového zákona pochádza od Mons. Antona Boteka. Je to preklad z originálnych jazykov s hlavným prihliadnutím na Jeruzalemskú Bibliu.

Novú knihu predstaví bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko v utorok 30. apríla o 18.00 h v Dome Quo Vadis.Téma TASR