Mladí speváci zažiarili spolu s kapelou NovoStar band

Monika Šupatíková, 6. apríla 2018 8:00

Spevácka súťaž NovoStar pokračovala svojim druhým kolom. Na pódiu sa spolu s mladými interpretmi predstavila aj kapela NovoStar band.

Nové Mesto nad Váhom 6. apríla (SkolskyServis.sk) - Štvrtý ročník speváckej súťaže NovoStar pokračoval svojim druhým kolom 22. marca v Mestskom kultúrnom stredisku v Novom Meste nad Váhom. Sedmičku finalistov a ich spevácke výkony na pódiu sprevádzala kapela NovoStar band.

Eliška Hlaváčová spievala Tam, kde sa neumiera od Zuzany Smatanovej Foto: TASR


Počas druhého kola speváckej súťaže NovoStar sa predstavilo sedem finalistov, ktorí postúpili z prvého kola. Druhé súťažné kolo sa nieslo v znamení slovenských i svetových hitov zaspievaných interpretmi za hudobného doprovodu kapely NovoStar band. Na pódiu zažiarili a o priazeň publika i poroty bojovali Natália Skovajsová, Eliška Hlaváčová, Martina Zeleňáková, David Čámer, Alžbeta Bariná, Emma Zemanovičová a Natália Hunová. Do porotcovských kresiel opäť zasadli speváčka Helena Vrtichová, bývalá Novostaristka a speváčka Art Music Orchestra Júlia Vlčková, riaditeľ novomestskej ZUŠ J. Kréna Peter Rýdzi a riaditeľka CVČ v Novom Meste nad Váhom a autorka projektu NovoStar Jana Heveryová.

Novovzniknutá kapela NovoStar band

Spevácke výkony finalistov na pódiu hudobne sprevádzala novovzniknutá kapela NovoStar band. „Kapela NovoStar band vznikla iba výnimočne, kôli projektu NovoStar 4, v zložení štyroch muzikantov,“ potvrdil porotca, riaditeľ ZUŠ a zároveň jeden z členov kapely Peter Rýdzi. Na basovú gitaru si zahral Juraj Lehuta, na rytmickú gitaru Michal Svorada, za bicie zasadol Ján Papulák a za klávesy Peter Rýdzi. „Všetci členovia kapely sme kolegovia zo ZUŠ J. Kréna v Novom Meste nad Váhom. Chlapci sú taká mladá, nová generácia, s ktorými je radosť spolupracovať. Predávajú svoje majstrovstvo žiakom ZUŠ,“ pokračoval Peter Rýdzi. „Máme veľkú radosť, že sme sa mohli zúčastniť takéhoto veľkého projektu a podporiť deti v ich umeleckom raste. Na nácvikoch sa držali veľmi statočne, bola to ich prvá skúsenosť, kedy spievali s doprovodom kapely. Boli sme veľmi potešení a príjemne prekvapení,“ zhodli sa členovia kapely NovoStar band.

Zazneli tri svetové hity

Druhé kolo populárnej speváckej súťaže štvrtého ročníka NovoStar odštartovala Natália Skovajsová známym hitom I want to break free od kapely Qeeen. „Bolo to krásne, úžasné vystúpenie. Všetkých si tu spolu s kapelou perfektne naladila. Ja gratulujem a som spokojná“ nešetrila pochvalnými slovami porotkyňa Júlia Vlčková. Podľa slov Heleny Vrtichovej Natália pieseň zaspievala veľmi čisto a veľmi jemne. Veľkú radosť zo zaspievanej piesne mala i kapela NovoStar band. „Výborný výber a krásne si to zvládla,“ hodnotil Peter Rýdzi. David Čámer sa predstavil s piesňou Zombie od The Cramberries. „S kapelou sa mi spievalo veľmi dobre. Bola to pre mňa nová skúsenosť,“ povedal po vystúpení David Čámer. „Ja obdivujem tvoju odvahu, lebo pri výbere pesničiek dosť riskuješ a posúvaš hranice kvality vyššie a vyššie, čo je v tejto súťaži samozrejme dobré. Zatiaľ ti to vychádza, takže len tak ďalej,“ povedala na adresu Davida Júlia Vlčková. Podľa Jany Heveryovej si David Čámer vyberá náročné piesne a ich interpretáciu zvláda výborne. Emma Zemanovičová sa na svoje spevácke vystúpenia vždy úprimne teší. Na pódiu zaspievala hit Otherside od Red Hot Chili Peppers. Vystúpenie si užívala a zapojila sa aj do tanečnej choreografie spolu s tanečníčkami. „Mala som pocit, že som na profesionálnom koncerte,“ povedala porotkyňa Jana Heveryová. Pochvalou nešetril ani Peter Rýdzi. „Vystúpenie sa mi veľmi páčilo. Boli sme jeho súčasťou,“ dodal.

Slovenský aj český hit

S piesňou Nemožná z kultového slovenského filmu Fontána pre Zuzanu zažiarila najmladšia finalistka Martina Zeleňáková. „S kapelou sa mi spievalo a spolupracovalo výborne,“ tešila sa úspešná interpretka. „Ty na javisko určite patríš. Užívaš si to a my s Tebou,“ povedala na adresu Martiny Júlia Vlčková. „Dobrý výber pesničky, dobre zaspievané, dobre predané. Gratulujem,“ pokračovala v hodnotení mladej speváčky Helena Vrtichová. „Ďakujeme za to, že sme Ťa mohli s kapelou doprevádzať,“ vyznal sa Peter Rýdzi. Alžbeta Bariná si pre svoje vystúpenie vybrala pieseň Měls mně vúbec rád. „Eva Farna s touto piesňou prerazila na hudobnej scéne keď mala štrnásť rokov. V budúcnosti by som sa chcela stať speváčkou a keby sa to nepodarilo, tak by som rada učila spev, povedala štrnásťročná Alžbeta Bariná. „Vybrala si si rockovú pesničku. V tejto polohe sa mi veľmi páčiš, máš prenikavý hlas“ podotkla Júlia Vlčková. „ Máš hlas ako zvon,“ potvrdila jej slová pri hodnotení Alžbety aj porotkyňa Helena Vrtichová. „Si výborná speváčka, výborne si sa zhostila spolupráce s kapelou,“ pokračovala Jana Heveryová.

Do ďalšieho kola nepostúpili dve interpretky

O priazeň hlasujúceho publika i poroty v druhom kole speváckej súťaže NovoStar bojovali aj Eliška Hlaváčová a Natália Hunová. Získané hlasy za ich spevácke výkony však na postup do tretieho kola speváckej súťaže nestačili. Eliška Hlaváčová sa predstavila s piesňou Tam, kde sa neumiera od Zuzany Smatanovej. „S kapelou sa mi spievalo dobre. Ale je tam určitá zodpovednosť, aby som to nepokazila ani chalanom z kapely,“ povedala Eliška po vystúpení. „Práve toto kolo ukázalo kto dokáže, alebo nedokáže spievať s kapelou. Ja si myslím, že Ty radšej budeš spievať s hudobnými podkladmi. Ale v refrénoch si sa uvoľnila a bolo to dobré,“ povedala vo svojom hodnotení Júlia Vlčková. „Eliška sa stala pani toho okamihu, lebo je to živé vystúpenie so živou kapelou, pretože všetko čo bolo, bolo tak, ako malo byť,“ podotkol Peter Rýdzi. Natália Hunová za hudobného doprovodu kapely NovoStar band zaspievala pieseň Úsmev. „Aj keď to bolo s drobnými chybičkami, vyčarila si nám úsmev na tvári,“ povedala počas hodnotenia mladej interpretky Júlia Vlčková. „Urobila si úsmev, urobila si náladu. Hlavne, že Ťa spev baví. To je to najlepšie. Držím Ti palce,“ pokračovala v hodnotení Helena Vrtichová. Podľa slov porotcu Petra Rýdziho to bola najlepšia hudobná bodka, aká mohla byť. „Bolo to príjemné, energické. Natálka nám vyčarila úsmev,“ dodal na záver.
Dve interpretky sa v druhom kole rozlúčili so súťažou, no i naďalej zostávajú súčasťou projektu NovoStar. Päť postupujúcich finalistov si už v máji počas tretieho kola speváckej súťaže NovoStar zaspieva na pódiu piesne na tému „Retro“.Text a foto: Monika Šupatíková

Téma TASR