Na jeseň 2015 ožije na ľade animovaná rozprávka Máša a Medveď

TASR, 27. decembra 2014 10:31

Ide o vôbec prvý projekt takéhoto druhu, ktorý sa môže pýšiť výlučne slovenskou produkciou.

Bratislava 27. decembra (TASR) - Unikátna rodinná ľadová šou, vytvorená na motívy svetoznámej ruskej animovanej rozprávky Máša a Medveď sa predstaví na Slovensku. Ide o vôbec prvý projekt takéhoto druhu, ktorý sa môže pýšiť výlučne slovenskou produkciou. Slovenské a české turné sa začne slovenskou premiérou v októbri 2015, pričom presné termíny a mestá, v ktorých sa šou predstaví, budú zverejnené neskôr.
Foto:
Príbehy o malej roztopašnej Máši a dobrosrdečnom bývalom artistovi-medveďovi Míšovi sú vysielané vo viac ako 20 krajinách sveta a získali si milióny fanúšikov nielen v radoch detských divákov. Príležitosť spoznať túto rozprávku už mali aj slovenskí a českí diváci. RTVS ju zaradila do svojho vysielania v rámci Večerníčka a Česká televízia ju odvysielala na televíznom kanáli určenom pre deti. Tvorcovi rozprávky Olegovi Kuzukovovi sa podarilo vhodne skombinovať zábavné zápletky so špičkovou animáciou, vďaka čomu sa Máša a Medveď stali fenoménom, ktorý spája deti a ich rodičov po celom svete. Do dnešného dňa vyšlo v ruštine celkovo 46 epizód, pričom počas roka 2014 ruské Animaccord Studio vydalo osem nových epizód.

Vďaka spoločnosti Comunique, ktorá prišla s týmto nápadom a produkčnému tímu okolo režisérky Valérie Schulczovej a scenáristu Romana Olekšáka, ožíva táto moderná rozprávka aj vo forme rodinnej šou na ľade. Českú časť autorského tímu reprezentuje napríklad hudobný skladateľ Ondřej Soukup a textárka Gabriela Osvaldová. Do deja príbehu vtiahnu divákov originálne animácie z rozprávky, postavám prepožičajú svoje hlasy známe tváre umelcov a celý program bude doplnený o rytmické pesničky v podaní obľúbených slovenských a českých interpretov.

"Sme veľmi radi, že môžeme v slovenskej produkcii priniesť Mášu a Medveďa tak, ako ich vo svete ešte nikto nevidel. Veríme, že pod taktovkou skúsenej a zohranej dvojice Valéria Schulczová a Roman Olekšák pripravíme všetkým divákom nezabudnuteľný zážitok," uviedol pre médiá Michal Vernarský, PR manažér spoločnosti Comunique, ktorý zároveň poskytol informáciu pre TASR.Téma TASR