Lucia Šoralová začala v Bratislave slovenské turné

TASR, 26. apríla 2013 8:30

Pokračovateľka Hany Hegerovej predstavila kritikmi ocenený album O lásce, cti a kuráži, ktorý vznikol v spolupráci s textárom Michalom Horáčkom.

Bratislava 25. apríla (TASR) – Lucia Šoralová vystúpením v bratislavskom Ateliéri Babylon začala v stredu večer (24. 4.) slovenské koncertné turné. Pokračovateľka Hany Hegerovej predstavila kritikmi ocenený album O lásce, cti a kuráži, ktorý vznikol v spolupráci s textárom Michalom Horáčkom.
Lucia Šoralová Foto: TASR

Lucia Šoralová ponúkla v Bratislave vyše dvojhodinový hudobný zážitok. Koncert odštartovala cigánskou ľudovou piesňou. Potom už nasledovali slovenské aj české šansóny. Piesne Červená a Yes, You Can si spolu s Luciou zaspievalo celé hľadisko.

„Bol to úžasný koncert. Možno je to tým, že som koncertovala v svojom rodisku, aj tým, že som zabudla, aký je rozdiel vo vrelosti medzi českým a slovenským publikom. Teraz som si to pripomenula. Tá otvorenosť je nabíjajúca,“ vyznala sa Šoralová.

Speváčka nielen spievala, ale aj vtipne komentovala jednotlivé skladby. Naživo zahrala takmer celý nový album O lásce, cti a kuráži, na ktorom zhudobnila básne Michala Horáčka. Uznávaný textár bol exkluzívnym hosťom bratislavského koncertu. Slovenským fanúšikom naživo predniesol svoju baladu.

„Boli časy, keď som mal na pódiu trému. Už ju ale nemám a preto sa mi vystupuje dobre. Okrem toho obecenstvo v krásnom bratislavskom klube Babylon bolo mimoriadne srdečné. Lucka vie úplne presne o čom spieva. A to je pre autora textu to najdôležitejšie,“ podelil sa o pocity Horáček.

Lucia si na pódium okrem Michala Horáčka pozvala aj ďalšieho vzácneho hosťa. Dve skladby zaspievala v sprievode geniálneho huslistu Jána Berkyho. Koncert si nenechal ujsť ani Richard Müller, ktorý Luciin album „O lásce, cti a kuráži“ v Bratislave koncom minulého roka pokrstil.„Lucku som vnímal veľmi dlho. Vedel som, že vystupuje v muzikáloch a že tvorí nové cédečko. Keď som sa dozvedel, že to robí s pánom Horáčkom, tak som spozornel. Pretože on naozaj nespolupracuje s každým. Jej album bol pre mňa príjemným prekvapením. Vďaka nemu som sa stal jej fanúšikom a prišiel som sa pozrieť, ako to vyzerá naživo,“ nešetril chválou Müller.

Okrem Michala Horáčka je obľúbeným textárom Lucie Šoralovej Zbynek Džadoň. Na koncerte odzneli aj skladby Hany Hegerovej a Zuzany Navarovej. Šarmantná speváčka na turné vystupuje so skupinou La Alma v zložení Aleš Háva (klavír), Matěj Černý (kontrabas) a Michal Mihok (akordeón). Ako hosť na slovenskom turné si za bicie nástroje a perkusie sadol Juraj Kuchárek.

Slovenskí fanúšikovia Luciu nechceli pustiť z pódia. V Bratislave dokázala, že jej energia, prejav a precítenie jednotlivých skladieb sú dokonalé. Kritici ju právom označujú za budúcnosť českého a slovenského šansónu. Už dnes pokračuje koncertné turné speváčky vystúpením v Nitre (Staré divadlo Karola Spišáka), ďalšími mestami budú Žilina (28. 5., Hotel Holiday Inn), Martin (29. 5., Slovenské komorné divadlo), Banská Bystrica (30. 5., Divadlo Štúdio tanca) a Nové Mesto nad Váhom (31. 5., Blue Note - Jazz & Music restaurant).

TASR informovala PR manažérka spoločnosti Propaganda House Nora Krchňáková.Téma TASR