Láska, túžba, sex - nová séria o láske, vzťahoch a prvých sklamaniach

Školský servis, 27. apríla 2013 18:59

Autorka Ali Cronin otvorene a bez zábran rozpráva príbeh o láske, sklamaní, priateľstve a problémoch, s ktorými sa stretáva každý tínedžer.

Foto: Fragment
Bratislava 27. apríla (SkolskyServis.sk) - Na pulty slovenských kníhkupectiev sa v týchto dňoch nová séria Láska, túžba, sex od britskej autorky Ali Cronin. Pre britské nakladateľstvo Razorbill bola najvýznamnejšou sériou v rokoch 2012 a 2013. Autorka otvorene a bez zábran rozpráva príbeh o láske, sklamaní, priateľstve a problémoch, s ktorými sa stretáva každý tínedžer, hovorí Iveta Výrašteková-Dalmádyová z vydavateľstva Fragment, ktoré publikáciu prináša na knižný trh .

Posledný ročník na strednej škole. Čas rozhodovania sa, obdobie prvých vážnych lások, sklamaní a zároveň prelom medzi detstvom a dospelosťou, ktorý otvára brány a možnosti vyletieť z rodného hniezda. Presne v tomto období sa nachádza hlavná hrdinka príbehu, sedemnásťročná Sára, ktorá ako jediná zo svojich štyroch priateliek nemá žiadne skúsenosti so sexom, pretože čaká na pravú lásku. Na dovolenke v Španielsku stretne okúzľujúceho Joea, do ktorého sa zaľúbi a trávi s ním každú chvíľku. Pretože je presvedčená o jeho láske k nej, odovzdá sa mu a prežije s ním vášnivé chvíle.
Na druhý deň Joe odchádza domov a Sára mu nechá svoje číslo na mobil v presvedčení, že sa jej ozve.
Je Joe skutočne taký, za akého ho Sára považuje? Alebo sa iba zahrával s jej citmi a chcel získať len to jedno? Bude to láska na celý život, alebo zažije Sára trpkú príchuť sklamania?
Autorka vykresľuje realisticky jednotlivé postavy. Ich osudy a pocity sú také skutočné, že čitateľ má pocit, akoby ich príbehy sám prežil. Od prvej strany bude chcieť sledovať osudy hlavnej hrdinky a jej troch priateliek.

Prvá časť série Nikdy nehovor navždy ja vzrušujúci, romantický príbeh o prvej láske a sklamaní. Vyjadrenie čitateľky uvedené na stránkach Amazon.com vystihuje knihu slovami:

„Vyrazila som na krst celej série, na ktorom som dostala elektronický výtlačok zdarma. Verte mi, tá cesta stála za to. Kniha je skvelá a som rozhodnutá zohnať si aj tlačenú verziu, aby som si ju mohla znova prečítať a požičať ju kamarátom. Bolo to skvelé, veľmi som si čítanie užívala. Nebolo ťažké stotožniť sa so Sárou – všetky jej problémy som prežívala spolu s ňou. Chcela som ju chytiť za ruky a zatriasť ňou. Inokedy som si ale hovorila, dievča, to som tiež zažila a súcitila som s ňou. Čítala som to cez prázdniny a často som zostala hore až do piatej do rána, aby som dočítala do konca niektoré vypäté situácie. Som nadšená, že budú ďalšie diely a verím, že séria sa bude páčiť aj iným v mojom veku. Je to jedna z tých kníh, na ktoré spomínate ešte dlho po jej prečítaní a vždy sa pritom musíte usmiať.“

Vydavateľstvo Fragment, s. r. o., vzniklo na Slovensku v novembri 2004 ako pobočka Nakladatelství Fragment, s. r. o., ktoré v Česku pôsobí už od roku 1991 a v súčasnosti patrí medzi najväčších vydavateľov v Českej republike. Počas svojej existencie na Slovensku vydali už vyše 800 titulov a urobili radosť tisíckam čitateľov. Hlavným predmetom nášho záujmu je literatúra pre deti a mládež, no ponuka je oveľa širšia.

Téma TASR