Mladí hudobníci sa v Nitre zišli na letnom sústredení

TASR, 4. júla 2018 9:03

V priestoroch Pavilónu hudby Pedagogickej fakulty UKF naštudujú v priebehu necelých dvoch týždňov program.

Nitra 4. júla (TASR) – Na Univerzite Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre sa v týchto dňoch zišli mladí hudobníci na pravidelnom letnom sústredení Slovenského mládežníckeho orchestra (SMO). V priestoroch Pavilónu hudby Pedagogickej fakulty UKF naštudujú v priebehu necelých dvoch týždňov program zostavený z diel Felixa Mendelssohna Bartholdyho, Wolfganga Amadea Mozarta a Ludwiga van Beethovena.
Pavilón hudby UKF Foto: TASR

Mládežnícky orchester bude do 12. júla pracovať pod vedením skúsených pedagógov zo Slovenskej filharmónie, Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu a ďalších profesionálnych hudobných telies. „Záverečné koncerty júlového sústredenia SMO sa uskutočnia pod taktovkou vynikajúceho mladého austrálskeho dirigenta Benjamina Bayla 11. júla na Banskobystrickom kultúrnom lete v Robotníckom dome a 12. júla v rámci Nitrianskeho kultúrneho leta v Župnom dome,“ uviedla vedúca Katedry hudby na UKF v Nitre Alena Čierna.

Ako pripomenula, spolu s letným sústredením SMO sa v Pavilóne hudby na UKF uskutočnia aj Medzinárodné kurzy komornej hudby Konvergencie 2018. „Ich cieľom je podpora mladých hudobníkov prostredníctvom nadobúdania skúseností zo štúdia komorných diel domácich i zahraničných autorov v spolupráci s renomovanými lektormi a koncertnými umelcami,“ doplnila Čierna.

Téma TASR