Festival Puberťák otvorí HaDivadlo z Brna hrou V. Havla Vernisáž

TASR, 6. novembra 2017 11:25

Šiesty ročník festivalu v Divadle Ludus otvorí HaDivadlo z Brna s hrou Václava Havla Vernisáž.

Bratislava 6. novembra (TASR) – Stav mysle, nie veku je podtitul divadelného festivalu Puberťák, ktorý sa začína v pondelok 6. novembra v Bratislave. Podujatie v dvojročných intervaloch prezentuje to najlepšie, čo v oblasti divadelného umenia pre tínedžerov vzniklo. Šiesty ročník festivalu v Divadle Ludus otvorí HaDivadlo z Brna s hrou Václava Havla Vernisáž. Inscenácia vznikla pri príležitosti nedožitých osemdesiatin Václava Havla, premiéru mala v rámci festivalu Centra experimentálneho divadla Málo bylo Havla!
Na snímke predseda ASSITEJ - Slovensko a umelecký šéf Divadla Ludus Peter Kuba počas tlačovej konferencie na tému Medzinárodný divadelný festival pre tínedžerov "Puberťák" (9.- 12. november), 2. novembra 2015 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann Foto: TASR

Počas druhého festivalového dňa sa s hrou Anna, inšpirovanou denníkom Anny Frankovej, predstaví súbor Dramaťáci z Bytče, bratislavské cirkevné Konzervatórium zahrá predstavenie Na koho to slovo padne a škola Ludus hru Poznáme sa?

Festivalový program ponúka v ďalších dňoch aj predstavenie Starého divadla Karola Spišáka z Nitry Klammova vojna - "súčasnú monodrámu, ktorá si berie na mušku nie len vzťah učiteľa k žiakom, ale aj celé školstvo", ďalej Shakespearovho Hamleta v podaní divadla Kontra zo Spišskej Novej Vsi a hru Mučeník súboru Gasparego z Liptovského Mikuláša, ktorá hľadá odpoveď na otázku, "čo by sa stalo, keby západoeurópsky kresťan hlásal svoju vieru tak naliehavo a radikálne ako stúpenec islamu?".

Festival Puberťák, nekomerčný divadelný projekt zameraný na staršie deti a mládež, uzavrie vo štvrtok 9. novembra Divadlo Ludus s hrou Džungľa, v ktorej nechýbajú "silné emócie, myšlienkové posolstvo, pohybová akrobacia a rytmus liečivých intuitívnych hudobných nástrojov".

Kompletný program nájdu záujemcovia na webstránke Divadla Ludus.

Téma TASR