Kristína dostala za nový album trojnásobnú platinu

Sindy Lojkóová, Barbora Šišoláková, 5. októbra 2017 13:38

Slovenská speváčka Kristína pokrstila svoj nový album s názvom „Mať srdce“.

speváčka Kristína včera pokrstila nový album „Mať srdce“, ktorý je po troch mesiacoch v predaji dokonca trojplatinový Foto: Patrik RatajskýBratislava 5. október (SkolskyServis.sk) - Dostala za neho trojnásobnú platinu. „V dnešnej dobe je to srdce potrebné. Nechcem aby piesne zneli ako klišé. Májú byť od srdca a nič nemá byť vypočítané, lebo to je umenie. Skladby majú rôzne témy, ktoré aj mňa ako interpretku veľmi posunuli vpred. Veľa tém je tanečných“, povedala Kristína na krste.

Album krstil výtvarník Martin Augustín lupeňami ruží. Ruža je súčasťou jej hudby a vie ju aj vizuálne stvárniť. "Kristína dostala okrem vizuálnej krásy aj krásu v duši. To je to, čo ja obdivujem. Je múzou a niektoré piesne, ktoré Kristína spieva, sú aj v mojich obrázkoch," povedal Augustín.
Bolo to pre mňa velikánske prekvapenie, že si ma Kristína vybrala za krstného otca svojho CD a veľmi ma to potešilo. Ja jej piesne milujem. Je to speváčka s neuveriteľne krásnym hlasom a nádhernou slovenčinou, ktorá sa lahodne počúva. Je to niečo úžasné a plus k tomu tie nádherné texty, ktoré sú na zamyslenie. Je v ich bolesť, radosť, smiech, slzy, všetko,“ vyznal sa Martin Augustín.

Album obsahuje 17 štandartných skladieb. Kristína ho pripravovala tri roky. Na krste tiež speváčka predstavila oficiálny videoklip ku skladbe „Zradila nás chémia“. Videoklip sa točil v Taliansku. Autorom hudby je tentoraz Branislav Jančich, text má opäť na svedomí Kamil Peteraj. Aranžmány bravúrne zvládol Martin Hybler a na klavíri Kristínu sprevádza Pavel Sotoniak. Mladá umelkyňa v piesni spieva o chémii vo vzťahu.Kristína Peláková patrí k našim najpopulárnejším speváčkam. Dvakrát získala cenu OTO v kategórii Speváčka a žne úspechy nielen na Slovensku, ale aj v Česku. Vypredala dokonca i pražskú Lucernu, čo je úspech, ktorý sa podaril len minimu slovenských muzikantov.

Téma TASR