Koledníci Dobrej noviny u ministerky školstva a v Prezidentskom paláci

Školský servis, 6. januára 2019 8:20

6. januára sa v uliciach Bratislavy uskutoční Trojkráľový sprievod.

Bratislava 6. januára (SkolskyServis.sk) - 24. ročník Dobrej noviny sa pomaly chýli ku koncu. V mnohých obciach budú koledníci navštevovať rodiny na nastávajúci sviatok Zjavenia Pána alebo “Troch kráľov”, 6. januára. Sviatok Troch kráľov je ťažiskovým dňom koledovania aj v Rakúsku (www.dka.at), Nemecku (www.sternsinger.de) či Švajčiarsku (www.missio.ch).

Trojkráľový sprievod

O troch kráľoch - mudrcoch z Východu - vieme len málo. Matúšovo evanjelium nezaznamenáva ich mená, no kresťanská tradícia kráľov, klaňajúcich sa Ježiškovi, obdarila menami a postupne opriadla biblický príbeh mnohými podrobnosťami so symbolickou hodnotou. Na túto tradíciu nadviažeme prvým trojkráľovým sprievodom v Bratislave. Uskutoční sa v nedeľu 6. januára 2019, na sviatok Troch kráľov. Zraz bude o 14.30 pri Trojičnom stĺpe na Rybnom námestí, odkiaľ budú prítomní nasledovať hudbu a malých hviezdonoscov. Na ceste ich bude čakať množstvo prekvapení. Budú pritom, keď pastieri stretnú troch kráľov a keď sa v uličkách a na námestiach starého mesta Bratislavy rozohrá príbeh spred dvoch tisícročí.
V našom podujatí si mená Gašpara, Melichara a Baltazára pripomenieme ich iniciálami na medovníkoch vo forme bratislavského hradu, ktoré napieklo o.z. Inklúzia - Radnička. Trasu sprievodu a aktuálne informácie nájdete na www.dobranovina.sk/trojkralovy-sprievod

Trojkráľový sprievod organizuje agentúra Istroproduction v spolupráci s Dobrou novinou a rehoľou bratov Františkánov.

Dobrá novina na ministerstve školstva 7. januára 2019

Koledníci Dobrej noviny sa stretnú aj s ministerkou školstva Martinou Lubyovou. Ministerke a jej spolupracovníkom zakoledujú a zavinšujú deti a mladí ľudia zo Šale 7. Januára 2019 o 14.00 na Ministerstve školstva SR.

Prijatie koledníkov u prezidenta SR Andreja Kisku 8. januára 2019

Symbolickou bodkou za 24. ročníkom Dobrej noviny bude tradičná návšteva prezidentského paláca. Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska prijme v utorok 8. januára o 14.00 tri kolednícke skupinky z Brusnice, Kysuckého Nového Mesta a z Podunajských Biskupíc, ktoré mu zaspievajú a zavinšujú všetko dobré do Nového roka.

Tradičnú kolednícku akciu Dobrá novina organizuje eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí v spolupráci s katolíckymi farnosťami na celom Slovensku.
Na verejnú zbierku Dobrá novina možno prispieť celoročne na číslo účtu IBAN: SK77 1100 0000 0029 4045 7894, SWIFT: TATRSKBX alebo online na dobranovina.darujme.sk/2435/
Verejná zbierka Dobrá novina – 24. ročník je zapísaná v registri verejných zbierok Ministerstvom vnútra SR pod číslom 000-2018-020051 zo dňa 10. septembra 2018 na všeobecne prospešný účel rozvojovej spolupráce a humanitárnej pomoci.
Bližšie informácie o koledníckej akcii a použití prostriedkov z verejnej zbierky nájdete na www.dobranovina.sk/

Téma TASR