Knižné novinky, ktoré nesmú ujsť žiadnemu tínedžerovi

Školský servis, 19. marca 2019 8:36

Nájdite si svojho favorita.

Bratislava 19. marca (SkolskyServis.sk) - Kamarátky, spisovateľky, Cassandra Clare a Holly Black, neboli spokojné so záverom príbehov o Harrym Potterovi, preto sa rozhodli napísať vlastné príbehy o mladom čarodejníkovi. Vo Vydavateľstve SLOVART práve vychádza finále tejto päťdielnej čarodejníckej série Magistérium pod názvom Zlatá veža. Prekladu sa zhostil Michal Jedinák.

„Megaúžasná séria, napínavá, plná akcie.“ - @astr.di.angelo

„Neuveriteľná kniha. Keď ju raz začnete čítať, neodložíte ju z rúk.“ – The Guardian (o prvej časti série)

O úspechu americkej autorky Cassandry Clare svedčia fantastické ohlasy na jej knihy, u nás aj to, že sa jej séria Nástroje smrteľníkov dočkala ďalšej dotlače, tentoraz s novými obálkami. Prvé tri časti Mesto kostí, Mesto popola a Mesto skla vychádzajú v priebehu februára a marca. Celá séria vychádza v pôvodnom preklade Otakara Kořínka.

„Najradšej by som žila vo svete zo série Nástroje smrteľníkov. Nádhera!“ – Stephanie Meyer (autorka série Twilight)

„Knihy z Tieňoloveckej série stvorili moju dušu a bez duše sa človeku žije ťažko. Milujem, že môžem s postavami všetko prežívať, stali sa mojou rodinou.“- @booksofgroot

Nemenej obľúbenou autorkou medzi mladými čitateľmi je aj Maggie Stiefvater, ktorej vychádza novinka Zázraky padlých svätých. Je zmesou magického realizmu, fantasy aj zakázaných lások. Ak však chcete zažiť zázrak, musíte čeliť svojim najtajnejším obavám. Rovnako ako autorkinu sériu Havraní cyklus, aj tento román preložila Gabriela Patkolová.

„Maggie Stiefvater je majstrovská rozprávačka." - USA Today

„Zázraky padlých svätých spájajú históriu, fantasy, folklór a rock-'n'-roll.“ – Kirkus review


Veríme, že si nájdete svojho favorita či ste, alebo nie ste tínedžer.

Téma TASR