Kiwanis bábiky = bábiky, ktoré pomáhajú

Školský servis, 2. októbra 2018 12:00

Kiwanis klub Branislava v spolupráci s Bibianou pripravili výstavu a dražbu Kiwanis bábik vytvorenú poprednými výtvarníkmi, ako aj významnými osobnosťami z oblasti športu, politiky a kultúry.

Bratislava 2. októbra (SkolskyServis.sk) - Peter Sagan, Eduard Kukan, Juraj Kukura, Miro Dvorský, Majk Spirit Martin Kellenberger, Juraj Čutek, Noémi Kolčáková Szakállová, Daniel Brogyányi, Viťo Bojňanský , ale aj osobnosti a umelci zo Srbska, Iránu, Ukrajiny či Česka, a mnohí ďalší prispeli tento rok svojou tvorbou k bábikám Kiwanis. Bábiky Kiwanis nie sú len terapeutická pomôcka , ale sú aj súčasťou každoročnej výstavy v Galérii Dušana Rolla v Medzinárodnom dome umenia pre deti BIBIANA.Rovnako aj následnej dražby, z ktorej výťažok je určený na podporu deťom. „Sme naozaj veľmi radi, že Bibiana je partnerom tohto podujatia, pretože bábiky Kiwanis sú určené deťom rovnako ako náš dom umenia. Každý rok teda naši návštevníci môžu vidieť bábiky, ktoré pomáhajú, a z výťažku dražby, môžeme pomôcť zase my“ hovorí Peter Tvrdoň , riaditeľ Bibiany a člen klubu Kiwanis BA. „Tento rok Kiwanis klub Bratislava spolu s Bibianou podporil aj vydanie knihy Mária Ďuríčková – Chlapček z hrášku (Mirko Hraško maľuje Janka Hraška) pričom sme zabezpečili aby každého prváčika, ktorý nastúpil do slovenskej školy v Srbsku privítala táto knižka ako dar od Kiwanis Clubu Bratislav a od Bibiany. Celková hodnota daru pre 310 prvákov predstavuje 720,- eur. Ale našich aktivít je samozrejme omnoho viac“ dodáva Michal Lőrincz, tajomník klubu Kiwanis Bratislava

Výstavu bábik Kiwanis v umeleckom stvárení si môžete pozrieť v Medzinárodnom dome umenia pre deti Bibiana do 7.októbra 2018.

Téma TASR