Každý z nás má právo na lásku

Školský servis, 23. mája 2018 8:00

Simon je úplne obyčajný stredoškolák s úplne obyčajným problémom. Strašne sa zamiloval.

Bratislava 23. mája (SkolskyServis.sk) - Nenechajte si ujsť jedinečný príbeh lásky v knihe pre mladých čitateľov Ja, Simon a prečítajte si ju, kým sa 14. 6. dostane na plátna kín v rovnomennom filme od producentov úspešnej tínedžerskej snímky Na vine sú hviezdy.

Simon je úplne obyčajný stredoškolák s úplne obyčajným problémom. Strašne sa zamiloval. Do chalana zo školy. Jediná komplikácia je, že nikto z jeho okolia nevie, že je gej. Ani najlepšia kamoška Leah a už vôbec nie rodičia. Ešte väčším problémom je, že ho teraz niekto vydiera. Zabudol sa odhlásiť z mailu v školskej knižnici a niekto sa dostal k jeho korešpondencii s istým Blueom. Simonov svet je zrazu hore nohami. Nielen, že je ohrozené jeho veľké tajomstvo, najviac ho trápi, aby sa nepokazil jeho vzťah s Blueom. O tom, koľko pravidiel bude musieť Simon porušiť, aby si vybojoval právo na lásku, sa dočítate v jednom z najkrajších milostných príbehov za posledné roky.

Filmové spracovanie Ja, Simon (8,1 na imdb.com) si môžete pozrieť od 14. júna v distribúcii Cinemart a tešiť sa môžete na Nicka Robinsona, či herečku Katherine Langford, ktorá hrala hlavnú úlohu v seriáli Mŕtve dievča neklame (Thirteen Reasons Why).

Oceňovaná autorka románu Ja, Simon ...proti pravidlám Homo sapiens Becky Albertalli pôvodne vyštudovala psychológiu, dnes sa však plne venuje písaniu. Vo svete young adult literatúry boduje aj románmi The Upside of Unrequited a Leah on the Offbeat, ktoré sú oba zo Simonovho sveta.

Téma TASR