Jordan B. Peterson: 12 pravidiel pre život

Školský servis, 4. januára 2019 11:07

Jordan B. Peterson patrí za posledné roky k najvýznamnejším mysliteľom svetovej scény.

Bratislava 4. januára (SkolskyServis.sk) - Je to odvážny a zanietený autor, ktorý aj najkomplikovanejšie myšlienky podáva zábavnou formou. V dobe nevídaných zmien a polarizujúcej politiky našiel jeho priamy a osviežujúci odkaz milióny čitateľov na celom svete.

12 pravidiel pre život vyvracia otrepané frázy o vede, viere a ľudskej povahe a prispieva k transformácii a zušľachteniu čitateľovej mysle a ducha. Netradičným informatívnym štýlom vysvetľuje, prečo máme nechať skejtbordujúce deti na pokoji, aký nepríjemný osud postihne ľudí, čo bez rozmyslu všetkých kritizujú, a prečo by sme mali pohladkať každú mačku, ktorú stretneme na ulici.

Peterson je aj intelektuálny provokatér, obhajca slobody prejavu a všetkým, čo chcú žiť vedome, ponúka vo svojej publikácii sprievodcu, ktorý prepája ťažko vydobyté pravdy starovekých tradícií s najnovším vedeckým výskumom. Navyše vychádza z jasných príkladov zo svojej klinickej praxe a osobného života a pozýva čitateľa na neopakovateľnú intelektuálnu cestu. 12 pravidiel pre život je pútavá a inšpiratívna kniha, ktorá ponúka liek proti chaosu v našich životoch.

Téma TASR