Hurá atletika! V Žiline padol rekord o najdlhší sendvič!

Školský servis, 22. septembra 2017 11:51

Atletická akadémia Žilina s podporou mesta Žilina organizovala fantastické podujatie „Hurá atletika“, ktoré malo za cieľ priblížiť deťom zábavnou formou rôzne atletické disciplíny.

Emócie - foto Adam Rajčan Foto: Mesto Žilina


Žilina 22. septembra (SkolskyServis.sk) - Súčasťou podujatia bolo prekonanie rekordu o najdlhší sendvič na Slovensku. Oboje sa nakoniec úspešne podarili!

Atletické podujatie sa uskutočnilo uplynulý týždeň na Základnej škole Martinská na sídlisku Vlčince, ktorá je v poslednej dobe známa podporou „kráľovnej športu“ − atletiky.

„Naše deti − budúci nádejní atléti, si vyskúšali beh cez prekážky, skok z miesta, či hod s vortexom. Na podujatie prišlo mnoho šikovných detí v sprievode rodičov, ktorí netajili svoju spokojnosť. Detičky mali veľkú chuť športovať, čo bolo vidieť na ich zápale do hry a radosti z nej,“ vyjadril sa spoluorganizátor Karol Haas (OZ GO SPACE).

Tréner Dominik Hriník sa po skončení podujatia vyjadril: „Na akciu prišlo veľa detí, pretože záujem o pohyb u mladých je veľký a vďaka pomoci partnerov sa podarilo prilákať čo najviac detí aj pomocou rôznych „lákadiel“. Poďakovanie patrí nášmu priateľovi Patrikovi Martausovi (OZ Nobis Prospere), ktorý spolu s partnerom podujatia Michaelom Šteinerom zo spoločnosti SUBWAY Žilina pripravili pre všetkých neskutočný zážitok, a to prekonanie rekordu o najdlhší sendvič na Slovensku. To sa napokon aj podarilo. Nový rekord sme ustanovili na neuveriteľných 5,2 metra.“

Zástupca primátora Patrik Groma, ktorý mal tú česť krájať sendvič: „Je neuveriteľné čo robia títo mladí ľudia – organizátori, športovci, tréneri a priatelia detí v jednej osobe. Mesto Žilina bude takéto zmysluplné aktivity vždy podporovať. Som nadšený z radosti detí, ktorá zaplavila celú halu na našej škole. Veľmi sa z toho teším.“
PhDr. Pavol Čorba
hovorca mesta

Téma TASR