Hudobná novinka pre fanúšikov jazzu z dielne Juraja Grigláka

Sindy Lojkóová, Barbora Šišoláková, 4. októbra 2017 13:08

Foto: YoutubeBratislava 4. október (SkolskyServis.sk) - Juraj Griglák, slovenský kontrabasista a basgitarista, pokrstil svoj nový album na koncerte v Bratislave. Krstnými rodičmi boli Juraj Mokrý a bratia Sáva a Anton Popovičovci. „Album sme pokrstili slepovicou, drtinou z bratislavského PKO a krompajami Jurajoveho potu. Slepovica je voda pomenovaná podľa jednej Jurajovej piesne, " uviedol na krste herec a zabávač, Juraj Mokrý.

Live album má názov Juraj Griglák & Company Live feat. Bobby Sparks, Poogie Bell, Chris Hemingway. Nahrávka s americkými jazzovými hudobníkmi vznikla na koncertoch po Slovensku. „Vypočul som si nahrávku z koncertu v Martine. Sú v nej jedinečné pasáže, ktoré znikajú len "live". Na koncerte sme trúfalejší, autentickí, a o to pravdivejší. Vďaka energii z vystúpenia tu vznikajú vesmírne momenty, ktoré sa už nezopakujú," vysvetľuje vznik albumu Griglák.

Pri krste boli aj izraelský bubeník Utsi Zimring, saxofonista Chris Hemingway z New Yorku a slovesnký klavirista Eugen Vizváry. Odohrali spolu koncert v bratislavskej kaviarni.
Téma TASR