Hosťom medziriadkarskych čítaní bude nová porotkyňa Medziriadkov

Školský servis, 14. marca 2017 9:03

Bratislava 14. marca (SkolskyServis.sk) - V stredu 15. marca o 18:00 hodine sa v Eleven Books & Coffee na Baštovej 9 predstaví nová porotkyňa Medziriadkov, prozaička Mária Modrovich, spolu s mladou autorkou Dominikou Madro. Mária prečíta to najnovšie zo svojej tvorby a Dominika poodhalí čosi zo svojho pripravovaného rukopisu.

Foto: Facebook podujatiaMária Modrovich je slovenská prozaička a publicistka. Vydala zbierku poviedok Lu & Mira a novelu Tichý režim. Spolu s Petrom Šulejom zostavila antológiu súčasnej poézie a prózy k 25. výročiu Nežnej revolúcie Prebúdzanie sedmospáčov, poviedkami pravidelne prispieva do časopisu Vlna, spolupracuje s denníkom SME a i. Od roku 2017 je členkou poroty literárnej súťaže Medziriadky.

Dominika Madro je prozaička, študuje scenáristiku na FTF VŠMU v Bratislave. Je viacnásobnou finalistkou súťaže Medziriadky. Je laureátkou literárnej súťaže Poviedka 2016.

Literárne čítania Medziriadkov prezentujú súčasných slovenských autorov v koncepte spájania etablovaného autora s mladým autorom - medziriadkarom. Týmto spôsobom sa projekt Medziriadky snaží predstaviť nastupujúcu generáciu tvorcov nielen ich skúsenejším kolegom, ale i širšiemu čitateľskému publiku.Téma TASR