Prešov hostí medzinárodný mládežnícky turnaj OneHockey

TASR, 14. apríla 2017 7:10

Slávnostné otvorenie podujatia bolo vo štvrtok o 20.00 h v Prešove za účasti šéfa združenia OneHockey Sebastiana Fortiera, riaditeľa pre OneHockey Európu.

Ilustračné foto Foto: TASR


Prešov 14. apríla (TASR) – Medzinárodne uznávaný hokejový turnaj OneHockey bude mať na Slovensku svoju európsku premiéru. Prešovská ICE Aréna sa stane od 14. do 17. apríla dejiskom zápasov siedmich tímov do 16 rokov z piatich krajín sveta. Slávnostné otvorenie podujatia bbolo vo štvrtok o 20.00 h v Prešove za účasti šéfa združenia OneHockey Sebastiana Fortiera, riaditeľa pre OneHockey Európu Sami Sumkina a riaditeľa pre OneHockey Eastern Europe Pavla Čobirku. Turnaj sa odohrá aj v dvoch košických hokejových halách Crow Arena a v Aréne Sršňov. Informoval o tom tlačový referent prešovskej radnice Milan Grejták.

V Prešove sa bude konať 24 súťažných stretnutí, pričom v ICE Aréne sa odohrajú okrem všetkých zápasov kategórie do 16 rokov aj finálové stretnutia hráčov narodených v roku 2004 a tiež 2005. Celkovo sa turnaja zúčastní 17 klubov z USA, Fínska, Talianska, Poľska, Bieloruska, Estónska a Slovenska.

Súťaže OneHockey sú známe ako atraktívne turnaje v Amerike a pravidelne pútajú pozornosť množstva skautov. V minulosti sa na turnajoch OneHockey predstavili aj súčasné hviezdy svetového hokeja ako Auston Matthews, Johnny Gaudreau, Nathan MacKinnon, ako aj slovenský reprezentant Marko Daňo.
Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac