Festival Žákovic Open privíta fanúšikov už po 13. raz

TASR, 17. júna 2013 8:45

Na festivale zahrajú kapely Vidiek, Para či Le Payaco a "domáci" Hex. Nebude chýbať ani tradičná rarita, akou je futbalový zápas medzi hudobníkmi a návštevníkmi festivalu.

Skupina Vidiek Foto: TASR
Bratislava 17. júna (TASR) - Festival Žákovic Open tento rok už po 13. raz otvorí brány areálu pre fanúšikov dobrej zábavy, ktorí sa 26. a 27. júla v penzióne Žákovic na konci Trenčianskych Bohuslavíc môžu tešiť na slovenské a české skupiny. Na festivale zahrajú kapely Vidiek, Para či Le Payaco a "domáci" Hex. Nebude chýbať ani tradičná rarita, akou je futbalový zápas medzi hudobníkmi a návštevníkmi festivalu.

"Veľmi načúvame našim návštevníkom. Už neraz sa stalo, že si vyžiadali nejakú kapelu a my sme ju zabezpečili. Tento rok sa návštevníci môžu tešiť na skupiny Vidiek, Para, Le Payaco, Hex, Vec, PPE, Billy Barman, Lavagance, Vrbovskí Víťazi, Puding Pani Elvisovej, ČAD, Družina, Slniečko," vymenúva jeden z organizátorov Tomáš Yxo Dohňanský.

V programe vystúpia ďalej skupiny Walter Schnitzelson, Bad Karma Boy, Trolejboys, Cpt. Slice a Korben Dallas. Žákovic Open je výnimočný hudobný festival v obci Trenčianske Bohuslavice, kde sa pravidelne stretávajú spriatelené kapely. V prostredí malebnej Bošáckej doliny vládne kamarátska atmosféra, kde sa hudobníci stávajú zároveň aj divákmi a zabávajú sa spolu s obecenstvom. Jeho história sa začala písať náhodou.

"Naša rodina vlastní chalupu v Trenčianskych Bohuslaviciach. S Hexom sme sem chodievali na týždňové sústredenia. Práve tu sme sa spoznali s Maroškom Žákovicom a jeho ženou Katkou, ktorí mali v tom čase malú Krčmu pod orechom. V roku 1998 sme zahrali v ich krčmičke malý koncert, kam na základe jedného plagátu prišlo asi 300 ľudí. O dva roky neskôr 2000 sme zavolali aj kapely Le Payaco a Hogo Pogo. Práve spevák Hogo Pogo počas koncertu vykríkol - Vitajte na nultom ročníku Žákovic Open," spomína si Yxo.

Ani tento rok nebude na Žákovic Open chýbať tradičný futbalový zápas medzi hudobníkmi a návštevníkmi festivalu. Kompletné informácie o line-upe, parkovaní, doprave a stanovaní si fanúšikovia nájdu na webovej stránke zakovicopen.sk. TASR informovala PR manažérka spoločnosti Propaganda House Nora Krchňáková.


Téma TASR