Kapely na festivale Grape rozospievali celé publikum

Kristína Kvasňovská, 21. augusta 2017 14:42

Témou tohtoročného Grape-u bol kmeň. Ten predstavuje skupinu podobne zmýšľajúcich ľudí a spoločenstvo vyznávajúce rovnaký cieľ.

Foto: TASRBratislava 21. augusta (TASR) – Osmy ročník obľúbeného hudobného festivalu Grape opäť nesklamal. Lístky boli vypredané na mesiac dopredu a na piešťanské letisko prišlo až 20 000 návštevníkov. Prvý festivalový deň nepokazila ani búrka a program pokračoval až do rána.

Témou tohtoročného Grape-u bol kmeň. Ten predstavuje skupinu podobne zmýšľajúcich ľudí a spoločenstvo vyznávajúce rovnaký cieľ. S témou festivalu súvisí aj téma projektu Fatal Error výtvarníka Aleša Vojtáška, ktorá sa sústredí na tri podoby problému nacionalizmu a rasovej segregácie. „Ľudia sa často nechávajú strhnúť názorovou vlnou, ktorá vybočuje doľava či doprava, až za hranicu ľudskosti. Projekt poukazuje práve na tieto spoločenské prešľapy,“ vysvetlila Denisa Chylová z press tímu Grape festivalu.

Foto: TASR


Okrem umeleckej inštalácie si návštevníci mohli vychutnať aj zaujímavé prednášky a workshopy z oblasti stravovania a lifestyle-u. Na Grape festivale svoju interaktívnu zónu po prvýkrát predstavil aj livestylový portál REFRESHER. A samozrejme nesmel chýbať ani Urban market summer edition. Ten je obľúbený hlavne u hipsterov a milovníkov originálnej módy a doplnkov. Je to trh, ktorý ponúka dizajnové kúsky oblečenia, šperky, ale aj plátené tašky a knihy. Netradičnou atrakciou bolo aj ruské kolo, z ktorého bol krásny výhľad na celý areál festivalu.

Atmosféra 8. ročníka festivalu:Zo svetovej hudobnej scény sa tento rok predstavila na hlavnom pódiu aj britská skupina Two Door Cinema Club, ktorá bola zatiaľ najdrahším interpretom v histórií festivalu Grape. Ich koncert bol jednoznačne veľkých zážitkom pre všetkých fanúšikov a keď zaznela najznámejšia pesnička What you know spievalo celé publikum. Z Británie sa nám predstavil aj spevák Tom Odell, ktorého koncert však prerušila nečakaná búrka.Medzi headlinerov tohtoročného Grape-u patrili aj britskí Metronomy, nemecký projekt Moderat a nórska speváčka Aurora. Zo slovenskej hudobnej scény sa na pódiách objavili raper Suba, skupiny Genius Loci a Korben Dallas, alebo aj začínajúce duo Kinsfolks.

Publikum spievalo s kapelou Billy Barman:Program na Suzuki stage-i otvorila košická kapela Puding pani Elvisovej. Nesmela chýbať ani skupina Billy Barman, ktorá sa tiež predstavila na Suzuki stage-i a postarala sa o poriadnu show.
Na svoje si prišli aj milovníci jedla. Festival Grape ponúkal celú škálu street foodových stánkov, no nesmeli chýbať ani tradičné slovenské bryndzové halušky. Účastníci si mohli pochutiť na gyóze či falafeli v Foodstocku, na pravom americkom hotdogu v NYC corner či na belgických hranolkách v Orbis streetfood. Sladké pokušenie ponúkali v podobe palaciniek v Petite creperie alebo tradičné parené buchty v Buchtárni. A nesmeme zabudnúť ani na vegetariánov, vegánov či celiatikov. Tí si mohli pochutiť na vege wrapoch, koláčikoch a iných vegetarianských a veganských jedlách vo Veggie alebo bezlepkových v Glutenfreeaks.

A samozrejme festival Grape bol aj prehliadkou originálnych a zaujímavých outfitov. Mladí ľudia sa snažili vyjadriť nielen tému festivalu, ale aj seba samých.

Foto: TASR


Foto: TASR


Foto: TASR

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac