Festival anglicky hovoriaceho divadla uvedie hry V.Havla i T.Williamsa

TASR, 14. marca 2017 7:28

Slovenské divadlo bude reprezentovať súbor Bridgin'Drama a kabaretný klub Red Cat Cabaret.

Bratislava 14. marca (TASR) - Päť inscenácií v angličtine prinesie 2. ročník medzinárodného festivalu anglicky hovoriaceho divadla Bridgin'V4. Uskutoční sa 16. a 17. marca v bratislavskom Véčku a uvedie divadelné hry Tennessee Williamsa, Václava Havla či Ivana Stodolu.

Festival, ktorý má podľa jeho organizátorov podporiť záujem študentov základných a stredných škôl o divadlo v angličtine, ako aj samotný jazyk, oficiálne otvorí inscenácia Vernisáž (Vernissage). Tú podľa hry Václava Havla pripravil profesionálny divadelný súbor Theatre on the Roof z Budapešti. Maďarskí umelci privezú do Bratislavy aj inscenáciu o dysfunkčnej rodine podľa hry Tennessee Williamsa Sklenený zverinec (Glass Menagerie).

Slovenské divadlo bude reprezentovať súbor Bridgin'Drama a kabaretný klub Red Cat Cabaret. Prvé zoskupenie prispelo do festivalového programu politickou fraškou na motívy divadelnej hry Čaj u pána senátora (Just Another Cup of Tea) od Ivana Stodolu. Kabaretný klub vytvoril vlastnú šou s názvom Made in Slovakia, ktorá predstavuje multižánrovú road show o Slovensku a jeho tradíciách.

České divadlo The Bear Educational Theatre z Prahy sa v Bratislave predvedie s titulom História anglickej literatúry (The History of English Literature). Edukačná a interaktívna inscenácia predstaví divákom hravou formou velikánov anglickej literatúry.

Novinkou festivalu, ktorého patrónkou je herečka Lucia Hurajová, je interaktívny workshop pre anglicky hovoriacich študentov herectva, profesionálnych aj amatérskych hercov či divadelníkov. Viesť ho budú Oliver Micevski (Univerzita v Oslo), Daniel Hall (Univerzita v Sussexe) a Timea Kasa (Medzinárodná divadelná škola Jacques Lecoq v Paríži). Viac informácií nájdu záujemcovia na www.anglickedivadlo.sk.

TASR poskytla informácie manažérka festivalu Michaela Vrábová z jazykového centra the Bridge, ktoré podujatie organizuje.

Festival Bridgin'V4 Foto: Bridgin'V4
Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac