Dúha v srdci priniesla mozaiku skvelej hudby a zábavy

Monika Šupatíková, 12. októbra 2018 11:37

Koniec septembra patril v Novom Meste nad Váhom Dúhe v srdci.

Nové Mesto nad Váhom 12. októbra (SkolskyServis.sk) - Tá opäť zažiarila všetkými svojimi farbami, zábavou, tvorivosťou a výbornou hudbou.Benefičné podujatie prinieslo všetkým množstvo úsmevov. Siedmy ročník benefičného podujatia Dúha v srdci sa uskutočnil v Novom Meste nad Váhom 23. septembra. Spoločenskú sálu Mestského kultúrneho strediska do posledného miesta zaplnili stovky ľudí, ktorí mali radosť z hudby, tanca, tvorivých aktivít a zábavy. Toto benefičné podujatie, pripravené nielen pre deti a mládež s mentálnym alebo zdravotným postihnutím z Trenčianskeho samosprávneho kraja, ale takmer z celého západného Slovenska ponúklo pestrú mozaiku hudby, spevu, tanca, zábavy a tvorivosti.

Koniec septembra patril v Novom Meste nad Váhom Dúhe v srdci - Richard Müller Foto: Monika Šupatíková


Podujatie plné zážitkov

Koniec septembra patrí v Novom Meste nad Váhom už tradične benefičnému podujatiu Dúha v srdci. Jeho siedmy ročník opäť zorganizovali Centrum sociálnych služieb Nové Mesto nad Váhom, Mestský úrad Nové Mesto nad Váhom, Občianske združenie Život s dúhou v srdci a Občianske združenie Milan Štefánik, pod záštitou predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslava Bašku. Hneď v úvode podujatia všetkých roztancovala a vyčarila dobrú náladu Zumba tanečníčka Denisa. Okrem zábavy podujatie všetkým ponúklo aj množstvo tvorivých aktivít a workshopov. Svoju tvorivosť mohli deti ukázať pri výrobe šperkov, maľbe na textil a tričká, vyzdobovaní šiltoviek, košikárstve, plstení. Deti si do sýta si mohli zašantiť aj v skákacom hrade. Podujatie moderoval všetkým dobre známy Matej Sajfa Cifra. „Som veľmi rád, že som tu mohol byť. Tieto deti majú niečo, čo je veľmi inšpiratívne. Môžeme sa poučiť od nich byť bezprostrední, spontánni, tešiť sa z drobností. Život im zobral zdravie a oni si to vynahrádzajú v radosti z drobných okamihov. Toto je niečo, čo si odnášam z takýchto podujatí, byť vďačnejší za to, že som zdravý, že môžem žiť život aký žijem,“ uviedol moderátor. Na pódiu sa predstavili a o skvelý hudobný zážitok sa postarali Ľudové Mladistvá, S Hudbou Vesmírnou, Richard Müller a Emma Drobná. Nechýbala ani autogramiáda futbalistov futbalového klubu AS Trenčín. Juraj Kohútik z novomestského CSS na Bernolákovej ulici do mozaiky umeleckých zážitkov prispel svojou básňou. Svojským a pre neho typickým humorom a jeho pohľadom v rýmoch básne predstavil hudobných hosťov. Počas podujatia bola ocenená i žiačka ZUŠ v Starej Turej Karolína Benjanová, ktorej výtvarný návrh sa stal podkladom na tohtoročný plagát Dúhy v srdci.

Ľudové mladistvá i S Hudbou Vesmírnou roztancovali všetkých

Štvorhodinový maratón hudby priniesol všetkým skvelý dúhový zážitok a úsmevy. Odštartovala ho skupina Ľudové mladistvá, ktorá ponúkla originálne spracovanie slovenského folklóru z jazzom a prvkami vážnej hudby v dokonalom muzikantskom a speváckom prevedení. „Dúha v srdci nie je festival iba o koncertoch a o potlesku. Je to festival, kde sa my „šťastní“ učíme čo sme časom zabudli od ľudí, od ktorých je často otáčaný zrak. Učíme sa pokore, nespútanej radosti a nazeráme tak na pravé hodnoty života,“ povedal Martin Majlo Štefánik. „Keď sme videli transparent Ľudové mladistvá, veľmi nás to dojalo. Minimálne preto sa oplatilo sem prísť. Prelínali sa v nás pocity šťastia a radosti. Bolo to emotívne,“ zhodli sa speváčky skupiny. „Pre nás bolo silným zážitkom, keď sme videli v publiku transparenty s názvom našej skupiny. Tento zážitok nám bol za dva roky našej existencie dopriaty prvýkrát a sme za neho veľmi vďačný,“ pokračoval Martin Majlo Štefánik. Všetkých roztancovala a dobrú náladu vyčarila skupina S Hudbou Vesmírnou. Trojica interpretov nenechala sedieť či postávať nikoho. „Keďže nedeľa je čas na rodinu, tak som sem prišla aj s rodinou. Je to nádherná akcia s dlhou tradíciou, preto sme neváhali a radi sme túto myšlienku podporili a prišli sme deťom zahrať. Videli sme, že deti sa bavili, spievali s nami, poznali texty, mali transparenty. Bolo to úžasné. Všetky deti reagovali veľmi pozitívne, bolo nám tu super a verím, že sa uvidíme aj nabudúce,“ tešila sa speváčka Dominika Morávková.

Prekvapenie v podobe Richarda Müllera či Emmy Drobnej

Do hudobnej mozaiky svojimi hitmi prispel aj Richard Müller. Táto legenda česko-slovenskej hudobnej scény na pódium priniesla plnú náruč skvelej hudby, textov a ich jedinečnú interpretáciu. Zazneli hity Dve líšky, V tom istom meste, Milovanie v daždi, Nebude to také ľahké, Cigaretka na dva ťahy, Po schodoch, Štěstí je krásna věc a burácajúce publikum speváka len ťažko púšťalo z pódia. Pohodu a skvelý hudobný zážitok všetkým priniesla aj Novomešťanka Emma Drobná. „Veľmi sa teším, že som bola pozvaná a mohla som absolvovať tento koncert. Toto je moje Nové Mesto nad Váhom. Spojilo sa príjemné z užitočným, radosť z toho, že môžem pomôcť i z toho, že som prišla domov za rodinou. Deti milo a príjemne reagovali, usmievali sa, spievali si, mali transparenty. O to viac som si túto atmosféru vychutnávala a cítila som sa naozaj veľmi príjemne na pódiu, aj mimo neho. Veľmi ma to potešilo a veľmi som si to užila,“ vyznala sa Emma Drobná.Text a foto: Monika Šupatíková

Téma TASR