Dobrovoľníci, ide sa do sveta

Školský servis, 23. apríla 2018 11:10

Mladí ľudia spoznajú nové kultúry, vytvoria si nové priateľstvá z celého sveta, zlepšia si jazykové schopnosti, kompetencie, získajú nevšedné zážitky a skúsenosti.

Bratislava 23. apríla (SkolskyServis.sk) - Letné medzinárodné dobrovoľnícke tábory sa rýchlo plnia dobrovoľníkmi z celého sveta. Vyše 1000 miest zostáva neobsadených. Tábor si je možné vybrať na stránke www.inex.sk. Okrem európskych krajín sú tábory aj na exotických miestach.

Ilustračné foto Foto: Inex.sk


Medzinárodný dobrovoľnícky tábor predstavuje jedinečnú možnosť ako spoznať krajinu inak. Na tábore sú maximálne dvaja dobrovoľníci z jednej krajiny, dohovoria sa v cudzom, najčastejšie anglickom jazyku. Hlavnou aktivitou je oprava historických pamiatok, organizovanie festivalov, príprava aktivít pre deti, ľudí s postihnutím a iné. Ročne sa ich zúčastní 14 000 dobrovoľníkov.

Vďaka účasti na táboroch sa dobrovoľníci naučia samostatnosti, zdokonalia sa v cudzom jazyku, získajú priateľov z celého sveta, neoceniteľné skúsenosti, zážitky a pritom pomôžu niekomu, kto to potrebuje.

Dobrovoľníci majú možnosť prežiť leto v európskych krajinách, napríklad v Nemecku, Belgicku, Španielsku, Holandsku, Taliansku, na Islande a ďalších. Skúsenejší môžu zavítať do Japonska, Južnej Kórei, Indie alebo Mexika.

Prvý medzinárodný dobrovoľnícky tábor sa uskutočnil v roku 1920 vo francúzskej dedine Esnes en Argonne zničenej počas prvej svetovej vojny. INEX Slovakia už 25 rokov organizuje medzinárodné dobrovoľnícke tábory na Slovensku a zároveň vysiela slovenských dobrovoľníkov do zahraničia.

Činnosť INEX-u Slovakia je podporená z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.


SkolskyServis.sk informovala Ing. Miroslava Zváčová, koordinátorka vysielania dobrovoľníkov do zahraničia

Téma TASRPoužívaním stránok SkolskyServis.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac