Dnes štartuje IV. kolo Žiackej chodeckej ligy

Školský servis, 12. apríla 2018 11:08

Po troch kolách je zatiaľ na čele ZŠ Radvanská 1 z Banskej Bystrice z 286 bodmi.

Banská Bystrica 12. apríla (SkolskyServis.sk) - Organizátori ŠK BCF Dukla Banská Bystrica a VŠC Dukla Banská Bystrica privítajú účastníkov a účastníčky predposledného IV. kola päťkolovej súťaže v atletickej chôdzi Žiackej chodeckej ligy vo štvrtok 12. apríla.

Foto:


„Súťažiť sa bude v prípade priaznivého počasia vonku na štadióne SNP na Štiavničkách, v opačnom prípade sa súťaž presunie na Športovú halu Dukla. Ku 16 školským družstvám z Banskej Bystrice, Žiaru nad Hronom, Hliníka nad Hronom, Beňuša, Bacúcha, Badína, Brezna, Borského Svätého Jura, Slovenskej Ľupče a nemeckého Stendalu by malo pribudnúť aj družstvo z Revúcej, ktoré prisľúbilo jeho premiérovú účasť práve na IV. kole,“ povedala Lucia Kršňáková - tajomníčka Žiackej chodeckej ligy.

Po troch kolách je zatiaľ na čele ZŠ Radvanská 1 z Banskej Bystrice z 286 bodmi. Dvestobodovú hranicu prekonala aj druhá v poradí ZŠ JGT Gaštanová z Banskej Bystrice z 237 bodmi. Aj doposiaľ vedúci žiaci a žiačky v súťaži jednotlivcov, krátko pred finále, ktoré sa uskutoční 31. mája v Parku pod Pamätníkom SNP neponechajú nič na náhodu. Medzi rozhodcami ani v tomto kole nebude chýbať legendárny tréner Juraj Benčík.

„V mene organizátorov pozývam všetkých priaznivcov atletickej chôdze, ako aj športu mládeže na toto zaujímavé žiacke zápolenie v našej najúspešnejšej atletickej disciplíne,“ pozýva všetkých Lucia Kršňáková.

Hlavnými partnermi projektu sú BCF s.r.o. a o.z Erika Karová. Partnermi XI. ročníka sú Slovenský atletický zväz a Mesto Banská Bystrica, ktorí prispeli na podujatie finančnou podporou. Mediálnymi partnermi sú Priekopník, TV Hronka, Športlandia a Svet ŠPORTU.

Erika Karová
Predsedníčka ŠK BCF Dukla BBTéma TASR